Strana 1 z 1

Parcela nie je evidovaná na liste vlastníctva

Posted: 5.4.2016, 10:48
autor Juraj85
Chcel by som sa informovať, ako postupovať ak mám na liste vlastníctva uvedené, že právny vzťah k parcele na ktorej leží stavba nie je evidovaný na liste vlastníctva. Stavbu spolu spolu s pozemkom chcem darovať synovi. Ďakujem za info.

Re: Parcela nie je evidovaná na liste vlastníctva

Posted: 5.4.2016, 15:15
autor lukas
Juraj85 wrote:Chcel by som sa informovať, ako postupovať ak mám na liste vlastníctva uvedené, že právny vzťah k parcele na ktorej leží stavba nie je evidovaný na liste vlastníctva. Stavbu spolu spolu s pozemkom chcem darovať synovi. Ďakujem za info.
Ide o údaj o vlastníctve k parcele CKN.
Pokiaľ bol v danom katastrálnom území zapísaný ROEP, tak vlastníctvo by malo byť evidované k parcele EKN, ktorá je obsiahnutá v tej CKN parcele.
Pokiaľ v danom katastrálnom území nebol zapísaný ROEP, teoreticky môže byť vlastníctvo evidované ešte v pozemkovej knihy alebo inom staršom operáte.

Skúste si preštudovať doklady, podľa ktorých ste nadobudli vlastníctvo k parcele, možno podklady ku kolaudácii stavby a mohli by ste tam nájsť, o akú EKN parcelu sa jedná. Ak nič nenájdete choďte na príslušný kataster a tam by Vám mali vedieť poradiť.

Re: Parcela nie je evidovaná na liste vlastníctva

Posted: 7.4.2016, 20:06
autor Ondrej_Kozlovsky
Dobry den pre lepsie pochopenie E-Kn parcely zasielam clanok tu:

http://ondrejkozlovsky.blogspot.sk/2013 ... -mape.html