Pozemky po mrtvej tete

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
Muschia

Pozemky po mrtvej tete

Post by Muschia »

Zdravím!

Pred 23 rokmi zomrela otcova sestra, nevydatá, deti nemala žiadne. Ja som jej robila pohreb, aj som sa zúčastnila dedičského konania. Tam sa nespomínali žiadne pozemky. Až teraz som sa dozvedela, že teta pozemky - ornu zem vlastnila./ Sobrance a okolie/
Ja sa v tom vôbec nevyznám ako to pozisťovať, kde začať, ako na to?
Michale

Re: Pozemky po mrtvej tete

Post by Michale »

na príslušný súd (podľa posledného bydliska tety) žiadosť o náhradné dedičské konanie.
Hereditas
Posts: 13
Joined: 4.6.2013, 10:57
Contact:

Re: Pozemky po mrtvej tete

Post by Hereditas »

Ahoj ;)
Najprv je potrebné si vytiahnuť z katastra (verejny portal) výpis z listu vlastníctva, alebo výpis parcely - teda majetok, ktorý vlastnila a dozvedieť sa z neho, či náhodou tam nie sú uvedený aj prípadní iní vlastníci. Často sa to totiž v praxi stáva. Keď budeš mať toto a tvoja teta je tam uvedená ako jediná a výhradná vlastníčka, musíš dať na Okresný súd v mieste jej posledného trvalého bydliska Návrh na prejednanie novoobjaveného dedičstva. Tam je presne treba zahrnúť o aké parcely ide a doložiť potrebné doklady pre účely súdneho pojednávania. Ak potrebuješ pomoc daj vedieť ;)
Muschia

Re: Pozemky po mrtvej tete

Post by Muschia »

[quote="Hereditas"]Ahoj ;)
Najprv je potrebné si vytiahnuť z katastra (verejny portal) výpis z listu vlastníctva, alebo výpis parcely - teda majetok, ktorý vlastnila a dozvedieť sa z neho, či náhodou tam nie sú uvedený aj prípadní iní vlastníci. Často sa to totiž v praxi stáva. Keď budeš mať toto a tvoja teta je tam uvedená ako jediná a výhradná vlastníčka, musíš dať na Okresný súd v mieste jej posledného trvalého bydliska Návrh na prejednanie novoobjaveného dedičstva. Tam je presne treba zahrnúť o aké parcely ide a doložiť potrebné doklady pre účely súdneho pojednávania. Ak potrebuješ pomoc daj vedieť ;)[/quote]

ˇˇDakujem za odpoveď, ja vôbec neviem čo všetko teta vlastnila, len v náhodnom rozhovore s obyvateľom z dediny, kde teta žila som sa dostala k tejto info.Ešte raz, vďaka za nasmerovanie, Muschia/+436502623973, sms
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 32 guests