Rozhodnutie z katastra

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
mandarinka
Posts: 3
Joined: 10.6.2014, 13:19
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by mandarinka »

Chcem sa spýtať, mame vklad do katastra podaný od 15,5 -je ta lehota presne do 30dni? 15.6 je nedeľa. Bude to to hotové teda ešte tento týždeň? dosť nám to súri...
ďakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

Pre vydanie rozhodnutia platí, že ak koniec lehoty pripadne na sobotu alebo na deň pracovného pokoja, je posledným dňom lehoty najbližší budúci pracovný deň. Potom v deň, ktorým rozhodnutie o povolení vkladu nadobudlo právoplatnosť, najneskôr však v nasledujúci deň, sa vykoná samotný zápis v katastri.
Takže ak to naozaj súri, najlepšie bude zavolať na kataster, nechať sa spojiť s osobou, ktorá robí na Vašom návrhu a požiadať o urýchlenie.
mandarinka
Posts: 3
Joined: 10.6.2014, 13:19
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by mandarinka »

ja som pisala mejl a ta pracovnicka mi nevie povedat meno pracovnicky ktora nam to bude robit.:-(
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

mandarinka wrote:ja som pisala mejl a ta pracovnicka mi nevie povedat meno pracovnicky ktora nam to bude robit.:-(
Pokiaľ to bolo tým, že také "čerstvé" vklady ešte nikomu nepridelili na konanie, môžete sa skúsiť informovať neskôr (štvrtok/piatok?). Žiaľ, keďže predpokladám ide o "neurýchlený" návrh na vklad, tak sa toho veľa robiť nedá.
mandarinka
Posts: 3
Joined: 10.6.2014, 13:19
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by mandarinka »

ide o bezny vklad 66e ale uz v nedelu to bude 30dni.15,6
ankajar

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by ankajar »

Dobry den. Kupili sme dom, a 6.5 bol podany navrh na vklad. Zatial nam este nic neprislo, ani na www.kapor.sk este nefigurujeme ako vlastnici,potrebujeme si vybavit trvaly pobyt, kedy mame cakat rozhodnutiee? Aka je lehota?
Dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

ankajar wrote:Dobry den. Kupili sme dom, a 6.5 bol podany navrh na vklad. Zatial nam este nic neprislo, ani na http://www.kapor.sk este nefigurujeme ako vlastnici,potrebujeme si vybavit trvaly pobyt, kedy mame cakat rozhodnutiee? Aka je lehota?
Dakujem
Pokiaľ kataster dodržal lehoty, už by to malo byť zapísané. Katasterportal má v súčasnosti problémy, takže v pondelok skúste zatelefonovať alebo osobne sa informovať.
zuzu99

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by zuzu99 »

Dobry den, rada by som sa spytala kolko dni ma kataster na vyjadrenie, ak bolo konanie prerusene a doplnili sme chybajuce udaje. Dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

zuzu99 wrote:Dobry den, rada by som sa spytala kolko dni ma kataster na vyjadrenie, ak bolo konanie prerusene a doplnili sme chybajuce udaje. Dakujem
Vyjadrenie k doplneniu nedostanete. Ak ste chýbajúce údaje doplnili tak, ako bolo potrebné, dostanete až rozhodnutie o povolení návrhu na vklad v lehote max 30 dní (pričom do lehoty sa nepočíta čas medzi prerušením konania a doplnením údajov).
adriana123

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by adriana123 »

[quote="Zuzu1980"]Dobry den, kupovala som byt. Z katastra mi prislo Rozhodnutie, kde bolo konanie o navrhu na vklad vlastnickeho prava prerusene z dovodov XY. Tieto nedostatky boli do 30 dni odstranene a doplnene a podane osobne na katastri. Odvtedy mi neprislo ziadne dalsie ROZHODNUTIE z katastra s informaciou o povoleni vkladu vlastnickeho prava do katastra nehnutelnosti v moj prospech. Odvtedy preslo vyse 2,5 mesiaca, co mi pride divne. Na portaly http://www.kapor.sk som si online vypis LV nasla a tam uz figurujem a som zapisana ako vlastnicka. Je nutne sa domahat teda dalsich informacii na katastri, alebo mozem verit online vypisu, ze je vsetko ok? Dakujem[/quote]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests