Rozhodnutie z katastra

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
adriana123

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by adriana123 »

Dobry den chcela bi som sa spytat ze na aku adresu posielaju povolenie na vklad. Na tu co man v obcianskom preukze?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

Na adresu uvedenú v zmluve, čo by mala byť adresa trvalého pobytu, ak nepožiadate o zaslanie na inú.
crosk

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by crosk »

Dobry den,

chcel by som sa opytat, co znamena na katasterportaly pod stavom podania, ze je vklad/zapis povoleny a aku dobu ma kataster na to, aby zmenu/zapis urobil aj na LV-cku?

dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

crosk wrote:Dobry den,

chcel by som sa opytat, co znamena na katasterportaly pod stavom podania, ze je vklad/zapis povoleny a aku dobu ma kataster na to, aby zmenu/zapis urobil aj na LV-cku?

dakujem
Záleží od toho, o aký typ podania ide. Pre vkladové (označené písmenom V) je lehota 30 dní od podania, pri záznamových (označené písmenom Z) môže byť až 60 dní od podania na kataster.
Katasterportál pri Z podania zobrazuje informáciu "vklad/zápis povolený" od začiatku, pri V podaniach najprv "v konaní" až potom "vklad/zápis povolený", takže tejto informácie sa až tak nedržte, dôležité sú lehoty v prvej vete.
crosk

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by crosk »

jedna sa o Z, a pri/po podani najprv pisalo, ze je v konani, az teraz sa zmenil stav na vklad/zapis povoleny. taktiez je cudne, ze na LV-cku uz nie je ziadna plomba, ale tarcha stale je vyznacena, tak teraz neviem ci sa udaje od vcera neaktualizovali, alebo ci nastala nejaka chyba.

ak je stav zapisu povoleny, znamena to, ze je aj pravoplatne tym datumom? Alebo dany stav znamena len to, ze sa povoluje uskutocnit zapis niekedy v buducnosti (teda v tej lehote)?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

crosk wrote:jedna sa o Z, a pri/po podani najprv pisalo, ze je v konani, az teraz sa zmenil stav na vklad/zapis povoleny. taktiez je cudne, ze na LV-cku uz nie je ziadna plomba, ale tarcha stale je vyznacena, tak teraz neviem ci sa udaje od vcera neaktualizovali, alebo ci nastala nejaka chyba.

ak je stav zapisu povoleny, znamena to, ze je aj pravoplatne tym datumom? Alebo dany stav znamena len to, ze sa povoluje uskutocnit zapis niekedy v buducnosti (teda v tej lehote)?
Katasterportál pozná menej stavov, než interný program, ktorý používajú na evidenciu podaní na katastri. Takže v tomto prípade vklad/zápis povolený znamená len to, že nejaká konkrétna osoba dostala Vašu listinu na zápis, ale to je všetko. Neviete z toho zistiť, či sa na ňu pozrela alebo je v kôpke s ďalšími päťdesiatimi listinami. Čiže je to takmer tak, ako ste napísali, niekedy v budúcnosti sa na to zapisovateľka pozrie a zapíše alebo ak nájde chybu, vráti na opravu a samozrejme by nemala prekročiť tú lehotu.

Pokiaľ listina nebola zapísaná, potom by plomba mala byť stále vyznačené. V tomto prípade Vám neviem poradiť, čo tam môže byť.
crosk

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by crosk »

dakujem za odpoved. Dovolat som sa nedovolal uz dva dni na kataster, tak snad odpisu na e-mail, ale podla toho co som sa docital, tak na LV-cku by stale mala byt plomba ak Vymaz/Zaznam neboli vykonane. Bud to uz urobili a udaje sa neaktualizovali na katasterportaly spravne, alebo nastala nejaka chyba.
crosk

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by crosk »

Este by som mal otazku:

moze kataster povolit vklad a prepisat LV na ineho majitela, ak je na nu vyznacena aj ina plomba a este k tomu tarcha? V kupnej zmluve bolo uvedene, ze kupujuci kupuje dom bez tarchy, navrh na vklad bol podany s kvitanciou, na LV boli dve plomby, ale zazracne sa urobil len vklad a druha plomba na vymaz zmizla a tarcha zostala.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

Na toto sa informujte priamo u pracovnikov na katastri, pretoze zazraky by sa tam stavat nemali.
Mirdo

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by Mirdo »

Dobrý deň, kataster prerušil konanie z dôvodu, že v darovacej zmluve na pozemok, nebolo uvedené rodné meno obdarovaného. Chcem sa opýtať, že či stačí na kataster poslať napr. overenú kópiu rodného listu obdarovaného, alebo sa musi vyhotoviľ dodatok k darovacej zmluve kde bude doplnené rodné meno obdarovaného, prípadne vyhotoviľ nové zmluvy, kde by rodné meno bolo už uvedené...??? Ďakujem
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests