Rozhodnutie z katastra

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Veronika710

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by Veronika710 »

Dobry vecer chcela by som sa opytat na kolko som kupila byt doslo mi rozhodnutie z katastra ako mam postupovat dalej? Lebo netusim ci mi LV poslu alebo si ho musim ist vyziadat. A co nasledne robit dalej ist sa prihlasit na bytove druzstvo alebo najprv vybavit novy OP ked tak co k tomu treba? Prosim pomozte mi uz som uplne zufala
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

Veronika710 wrote:Dobry vecer chcela by som sa opytat na kolko som kupila byt doslo mi rozhodnutie z katastra ako mam postupovat dalej? Lebo netusim ci mi LV poslu alebo si ho musim ist vyziadat. A co nasledne robit dalej ist sa prihlasit na bytove druzstvo alebo najprv vybavit novy OP ked tak co k tomu treba? Prosim pomozte mi uz som uplne zufala
List vlastníctva Vám nepošlú, keď ho potrebujete, tak si ho budete musieť zaplatiť na príslušnom katastri. Súčasťou textu kúpnej zmluvy bolo určite aj pristúpenie k Zmluve o výkone správy.
Komfabel

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by Komfabel »

Dobrý deň,
chcel by som sa spytat, podal som návrh na vklad na kataster. Ten vklad prerušil kôli chýbajúcehu rodnému menu kupujúceho. To sme opravili, len teraz ma zaujíma lehota, bude sa to posudzovať ďalších 30 dni od dátumu doručenia opravy? Alebo keď to kataster prerušil na 30 dni na odstránenie chyby, tak po 30 dnoch sa tým začne zaoberať a na rozhodnutie bude mať ďalších 30 dni?

Ďakujem za odpoved
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

Komfabel wrote: 17.7.2017, 22:02 Dobrý deň,
chcel by som sa spytat, podal som návrh na vklad na kataster. Ten vklad prerušil kôli chýbajúcehu rodnému menu kupujúceho. To sme opravili, len teraz ma zaujíma lehota, bude sa to posudzovať ďalších 30 dni od dátumu doručenia opravy? Alebo keď to kataster prerušil na 30 dni na odstránenie chyby, tak po 30 dnoch sa tým začne zaoberať a na rozhodnutie bude mať ďalších 30 dni?

Ďakujem za odpoved
Prerušenie znamená, že sa nezapočítava čas počas prerušenia. Čiže ak by sa prerušilo v dva dni pred termínmom, po doplnení by sa malo o vklade rozhodnúť do tých chýbajúcich dvoch dní.
4divokakocka
Posts: 1
Joined: 13.9.2017, 18:28
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by 4divokakocka »

Dobry vecer. V máji som kupoval byt a podával návrh na vklad vlastníckeho práva. Po 4 mesiacoch konania po lehote konanie prerušené z dôvodu ze na nehnuteľnosti je evidované zákonné záložné právo pre mesto Prešov a v kúpnej zmluve predávajúci vyhlasuje ze predkupne právo v prospech mesta Prešov zanikne. ( predávajúci sa zaväzuje vyplatiť zľavu z kúpnej ceny a zrážku, ktoré sú predávajúci povinný uhradiť mestu Prešov ako predávajúcemu v prípade prevodu vlastníctva bytu na inú osobu ako manžela, rodičov, detí alebo vnukov do 10 rokov od uzatvorenia Zmluvy o prevode vlastníctva bytu, pre zabezpečenie uhrady ktorých bolo zriadene predkupne právo.) Pani na katastri mi povedala že predajca musí vrátiť predkupnu zľavu. Ale on to už uhradil deň pred podaním návrhu na vklad vlastníckeho práva. Bude stačiť keď na kataster odnesie blok o úhrade? Alebo potrebuje niečo iné? Ďakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

4divokakocka wrote: 13.9.2017, 18:46 Dobry vecer. V máji som kupoval byt a podával návrh na vklad vlastníckeho práva. Po 4 mesiacoch konania po lehote konanie prerušené z dôvodu ze na nehnuteľnosti je evidované zákonné záložné právo pre mesto Prešov a v kúpnej zmluve predávajúci vyhlasuje ze predkupne právo v prospech mesta Prešov zanikne. ( predávajúci sa zaväzuje vyplatiť zľavu z kúpnej ceny a zrážku, ktoré sú predávajúci povinný uhradiť mestu Prešov ako predávajúcemu v prípade prevodu vlastníctva bytu na inú osobu ako manžela, rodičov, detí alebo vnukov do 10 rokov od uzatvorenia Zmluvy o prevode vlastníctva bytu, pre zabezpečenie uhrady ktorých bolo zriadene predkupne právo.) Pani na katastri mi povedala že predajca musí vrátiť predkupnu zľavu. Ale on to už uhradil deň pred podaním návrhu na vklad vlastníckeho práva. Bude stačiť keď na kataster odnesie blok o úhrade? Alebo potrebuje niečo iné? Ďakujem
Blok o úhrade nie, skôr potvrdenie mesta o tom, že záložné právo zaniklo - požiadajte predávajúceho, aby z mesta takýto doklad získal.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: AlexisCoca and 41 guests