usporiadanie vlastníctva

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
cyril
Komentárov: 1
Člen od: 26.11.2015, 13:41
Kontakt:

usporiadanie vlastníctva

Post autor cyril » 26.11.2015, 13:53

Na parcele vlastníme ½. Chceli by sme teraz usporiadať vlastníctvo a kúpiť aj druhú polovicu (keď sme kupovali prvú polovicu, tak to nebolo možné, keďže bola písaná na nežijúceho vlastníka).
Rozhodnutím ROEP bol na LV zaznamenaný vlastník s poznámkou, že k tomuto vlastníkovi správu na všetky parcely tohoto listu vlastníctva vykonáva Slovenský pozemkový fond, Búdkova cesta 36, 81715 Bratislava 11. Ide pravdepodobne o neznámeho vlastníka.
Je možné teraz odkúpiť druhú polovicu parcely ?
Alebo získať ju nejakým iným spôsobom?

lukas
Komentárov: 875
Člen od: 8.5.2011, 15:01
Kontakt:

Re: usporiadanie vlastníctva

Post autor lukas » 26.11.2015, 16:11

Pokiaľ zistíte vlastníka alebo jeho dedičov (ktorí si spravia dedičské konanie), tak sa stačí dohodnúť s nimi.
Pokiaľ nezistíte, tak nekúpite. Ale dá sa riešiť aj to vyporiadaním podielového spoluvlastníctva, kde by ste súdu preukázali, že ste sa pokúsili zistiť vlastníka, neuspeli a súd môže navrhnúť vysporiadanie nielen rozdelením pozemku, ale aj zaplatením finančnej náhrady na účet SR-SPF a získali by ste celý pozemok.

Ondrej_Kozlovsky
Komentárov: 73
Člen od: 27.8.2015, 10:13
Kontakt:

Re: usporiadanie vlastníctva

Post autor Ondrej_Kozlovsky » 2.12.2015, 21:38

V prvom rade by som odporucil sa spytat vlastníka od ktorého ste odkupovali podiel, ci nevie o koho sa jedna. Ten vas moze navies na uz mozno mrtveho vlastníka, ktory ma dedicov. Ak mate vlastníka (aj mrtveho) na matrike zistite o koho sa jednalo a pripadnych dedicov. Oni pozemok prededia (v tejto faze by som s nimi uzavrel dohodu o predaji Vam) oni pozemok prededia a nasledne ho odkupite. Nezabudnite si ukladat vsetky naklady s tym spojene, aby Vam ich pripadny dedicia preplatili, alebo dali zlavu na pozemok. Kazdopadne Vas mozno caka narocna, dhla a financne narocna uloha.
------------------------------
Ondrej Kozlovský
autorizovaný geodet / mediátor
http://www.gkng.sk

Napísať odpoveď

Kto je online

Kto číta toto fórum: No registered users a 2 hosť