zamena pozemkov v exekúcii

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
sunka61
Komentárov: 1
Člen od: 23.2.2016, 8:58
Kontakt:

zamena pozemkov v exekúcii

Post autor sunka61 » 23.2.2016, 9:23

Užívame pozemok/záhradu/, z ktorej 1/2 vlastníme a druhú 1/2 vlastní XY. Na tejto druhej 1/2 je exekúcia /vlastník XY má exekúciu na celý svoj majetok/. Je to značne komplikované, nakoľko celá parcela je rozkuskovaná tak, že časť užívame my, časť sused a časť poľ.družstvo. Tá exekúcia je na 1/2 celej parcely. Chceli by sme vysporiadať časť parcely, ktorú užívame a to tak, že by sme zamenili s vlastníkom pôdu, ktorú máme v inej časti obce. Obidve parcely, ktoré by boli predmetom zámeny, sa nachádzajú v obci, jedna je záhrada a druhá je orná pôda /je však medzi domami, takže by to mohol byť stavebný pozemok/. Viem, že budem musieť ohlásiť exekútora a spolu s ním to riešiť. Myslíte, že bude možné usporiadať vlastnícky vzťah zámenou pozemkov? Ak áno, bude potrebný nový geometrický plán?

trillan

Re: zamena pozemkov v exekúcii

Post autor trillan » 23.2.2016, 13:38

Dobrý deň.

GP budete potrebovať v každom prípade, nakoľko potrebujete rozdeliť pozemok podľa užívania. Následne si budete vyporiadavať len svoj oddelený pozemok a to kľudne aj zámennou zmluvou, ak s tým budú súhlasiť všetci účastníci konania vrátane exekútora.

Vo Vašom prípade ak predmetom užívania nie je viac ako polovica výmery pozemku, by som skôr odporúčal vysporiadanie spoluvlastníckych podielov v zmysle priloženého GP, nakoľko vy by ste mali svoj pozemok v polovičnej výmere v 1/1-ine a druhý pozemok by mal druhý vlastník v 1/1-ine aj s exekútorom.

Guest

Re: zamena pozemkov v exekúcii

Post autor Guest » 23.2.2016, 16:01

Veľmi pekne Vám ďakujem za informáciu, skúsim sa nakontaktovať na exekútora aj vlastníka. Uvidím, či sa mi to podarí vybaviť.

Napísať odpoveď

Kto je online

Kto číta toto fórum: No registered users a 3 hosť