kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Tomáš13
Posts: 2
Joined: 18.5.2016, 13:17
Contact:

kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Post by Tomáš13 »

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na radu ako sa dá nejak jednoducho kúpiť pozemok ktorý má 361 vlastníkov a ich čiastky sú napr v takýchto veľkostiach: 19/17892... atď, pozemok má rozlohu 24 700 m2. Ďakujem.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Post by lukas »

Takisto, ako aj pozemok s malým počtom vlastníkov, len v zmluve necháte priestor na 361 podpisov. Tiež bude potrebné pamätať na to, že z takého množstva ľudí vždy niekto zomrie a bude potrebné riešiť s potomkami dedičské konanie. Len pozor na komplikovanejšie pravidlá pri predaji poľnohospodárskej pôdy a vo Vašom konkrétnom prípade môže ísť o spoločnú nehnuteľnosť, čo bude napísané na začiatku listu vlastníctva (urbár).
Tomáš13
Posts: 2
Joined: 18.5.2016, 13:17
Contact:

Re: kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Post by Tomáš13 »

Dobry den Lukas - dakujem za odpoved, aj som si myslel ze sa to bude dat len takto komplikovane :( tym padom je ta nehnutelnost asi nepredajna.. Skor som pri otazke mal na mysli ci v zakone nie je nejaka moznost ako to zjednodusit - napr kupit podiely tak aby som sa stal vacsinovym vlastnikom a potom sa to tusim da urobit tak ze ako vacsinovy vlastnik navrhnem tym mensinovym cenu a za tu to uz budu povinny odpredat...
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Post by lukas »

Tomáš13 wrote:napr kupit podiely tak aby som sa stal vacsinovym vlastnikom a potom sa to tusim da urobit tak ze ako vacsinovy vlastnik navrhnem tym mensinovym cenu a za tu to uz budu povinny odpredat...
Ani takáto možnosť neexistuje. Najviac sa tomu blíži vyporiadanie podielového spoluvlastníctva, ale tam to ide rozsudkom súdu a nie je to nič jednoduché.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests