Rozdelenie parcely E-KN

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
naco
Posts: 4
Joined: 15.3.2017, 14:08
Contact:

Rozdelenie parcely E-KN

Post by naco »

Dobry den,
do pozemku obdlznikoveho tvaru C-KN o vymere 406 m2, ktoreho casti (o vymere 350m2) som vylucnym vlastnikom, zasahuje z jednej strany parcela E-KN plochou 56 m2 (v tvare "cudneho" viacuholnika). Celkova vymera tejo parcely je cca 454 m2 a vlastni ju okolo 200 vlastnikov. Chcem sa opytat, ci existuje nejaky sposob ako tu cast parcely dostat do mojho osobneho vlastnictva, resp. oddelit od povodnej parcely? Na mape je to na C-ecku zakreslene tak ako sa to skutocne uziva (obdlznikovy tvar), ale na E-cku je zakreslena aj ta povodna parcela.

Velmi pekne dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozdelenie parcely E-KN

Post by lukas »

Pokiaľ skutočne vlastníte parcelu CKN, do ktorej zasahuje parcela EKN, obráťte sa na príslušný kataster, pretože ide o chybu - duplicitu vlastníctva.
Ak ide len o susednú parcelu, tak zmluvou podpísanou čo najviac vlastníkmi a zvyšok riešiť prostredníctvom advokáta a súdu vyporiadaním podielového spoluvlastníctva. Išlo by však o dosť zdĺhavú záležitosť, ktorú sa obvykle neoplatí riešiť.
naco
Posts: 4
Joined: 15.3.2017, 14:08
Contact:

Re: Rozdelenie parcely E-KN

Post by naco »

Dakujem za odpoved.
A ano, ide o susednu parcelu podla EKN a na tu cast je aj LV ale na EKN a je tam tych 200 vlastnikov. Na CKN nie je na tuto cast LV zavedeny.
A naklady na vysporiadanie cez sud sa mozu vysplhat do akej vysky ?
dakujem
trillan

Re: Rozdelenie parcely E-KN

Post by trillan »

Dobrý deň.

Toto nie je právna poradňa a už vôbec nie poradňa kde by mala byť vyčíslená suma za prípadné súdne konania (ani to nie je možné, keďže nikdy dopredu neviete ako súd bude dlho trvať, čo bude teba všetko doložiť a nakoniec ako reálne dopadne).

A s kým a prečo sa vlastne chcete súdiť, keď píšete, že tam duplicita nie je (kolega Vám to písal len prípad, ak by tomu tak naozaj bolo) ??? Vy ste predsa len užívateľ pozemku...
naco
Posts: 4
Joined: 15.3.2017, 14:08
Contact:

Re: Rozdelenie parcely E-KN

Post by naco »

Dobry den,
no kolega mi napisal: "..tak zmluvou podpísanou čo najviac vlastníkmi a zvyšok riešiť prostredníctvom advokáta a súdu vyporiadaním podielového spoluvlastníctva". Tak to vysporiadanie podieloveho spoluvlastnictva cez advokata a sud som mal na mysli, kedze je tam 200 vlastnikov a podpisat so vsetkymi zmluvu je nerealne. Ja vobec neviem ani odhadnut o ake sumy vobec moze ist a ci ma vobec vyznam to potom vysporiadat nakolko ide o 56 m2.
Ja sice tu cast pozemku uzivam, ale majetkovo to nieje vysporiadane a to som ja chclel.
Dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozdelenie parcely E-KN

Post by lukas »

naco wrote:Ja vobec neviem ani odhadnut o ake sumy vobec moze ist a ci ma vobec vyznam to potom vysporiadat nakolko ide o 56 m2.
Ja sice tu cast pozemku uzivam, ale majetkovo to nieje vysporiadane a to som ja chclel.
Dakujem
To treba konzultovať s advokátom, či to vôbec má význam vo Vašom konkrétnom prípade. Ak nemáte informácie o tom, že daný pozemok by mohol mať z nejakého špekulatívneho dôvodu hodnotu v stovkách tisícoch eur, tak spravidla nemá význam to riešiť a nechať to tak. Pretože ako píšete, jednať s dvesto ľuďmi nebude sranda, či už s nimi budete jednať férovo vy osobne alebo silovo cestou súdu.
naco
Posts: 4
Joined: 15.3.2017, 14:08
Contact:

Re: Rozdelenie parcely E-KN

Post by naco »

Dakujem sa vsetky rady a nazory.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 34 guests