Import oznámenia o zamýšľanom návrhu na vklad

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Matej

Import oznámenia o zamýšľanom návrhu na vklad

Post by Matej »

Dobrý večer prajem,

chcel by som sa opýtať na import oznámenia o zamýšľanom návrhu na vklad. Na katasterportáli je táto možnosť, na čo slúži a ako ju používať ?
trillan

Re: Import oznámenia o zamýšľanom návrhu na vklad

Post by trillan »

Dobrý deň.

V princípe to slúži na to, aby ste zakaždým nemuseli vypisovať všetky údaje ak ho chcete použiť viackrát alebo formulár nevyplníte naraz.
Matej

Re: Import oznámenia o zamýšľanom návrhu na vklad

Post by Matej »

Ďakujem za odpoveď. Myslel som, či to neslúži na niečo iné, napr. že si viem robiť vlastné oznámenia ručne a potom im to tam v xml. formáte importovať.
Lebo oznámenie, ktoré som si už urobil si viem kedykoľvek celé zobraziť a upravovať (aj keď v cca 50% prípadoch pri zmene údajov vyskočí error a treba to spraviť odznova) a takisto ma zmiatol ten xml. formát, keď klasické oznámenie sa sťahuje do pdf.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Import oznámenia o zamýšľanom návrhu na vklad

Post by lukas »

Matej wrote: 20.4.2017, 20:39 Ďakujem za odpoveď. Myslel som, či to neslúži na niečo iné, napr. že si viem robiť vlastné oznámenia ručne a potom im to tam v xml. formáte importovať.
Lebo oznámenie, ktoré som si už urobil si viem kedykoľvek celé zobraziť a upravovať (aj keď v cca 50% prípadoch pri zmene údajov vyskočí error a treba to spraviť odznova) a takisto ma zmiatol ten xml. formát, keď klasické oznámenie sa sťahuje do pdf.
Ak by ste vedeli z hlavy sypať požadovanú xml syntax, tak by ste si mohol oznámenie napísať aj ručne a potom ho importovať. Ale taký človek asi neexistuje, ale asi existujú nejaké realitky, ktoré si zaplatili program, do ktorého raz vyplnia údaje a tie sa im aicky preklopia aj do oznámenia, aj do návrhu a aj do zmluvy.
Pre bežného človeka to však slúži len na to, čo napísal trillian, lebo katasterportál tie údaje drží len asi tri mesiace. Vypíšete cez katasterportál a ak by sa predaj naťahoval, exportujete a keď bude pred podpisom zmluvy znova import a tlač z pdf.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests