Zle prepisany pozemok

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Majo

Zle prepisany pozemok

Post by Majo »

Dobrý deň.
Chcel by som sa informovať, ako postupovať keď máme zle prepisany pozemok. Od svokrovcov som kupoval pozemok, ktorý je rozdelený na 3 časti. 0001/1, 0001/2, 0001/3. Na časti pozemku 0001/1 stojí nehnuteľnosť a /2 a /3 sú záhrada ktoré som chcel kúpiť. Pri písaní kupno-predajnej zmluvy + návrhu na vklad došlo k chybe a najväčšou pravdepodobnosťou počítač zmenil koncové číslo parciel. A v kataster nám prepísal 0001/1 a 0001/3. Ako mám postupovať aby som jemu vrátil parcelu 0001/1 a dostal /2?? Da sa to riešiť zamennou zmluvou? Alebo mam riešiť znova kupno-predajnú zmluvu kde mu nejako vrátim jeho parcelu.
Ďakujem za odpoveď
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zle prepisany pozemok

Post by lukas »

Pri kúpno-predajnej zmluve by malo dôjsť aj k finančnému vyrovnaniu, takže určite využite zámennu zmluvu.
Majo

Re: Zle prepisany pozemok

Post by Majo »

Pri zamennej zmluve treba znova spraviť geometrický, alebo pouzit ten co bol pri kupno-predajnej alebo vôbec netreba?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zle prepisany pozemok

Post by lukas »

Majo wrote: 15.3.2019, 13:10 Pri zamennej zmluve treba znova spraviť geometrický, alebo pouzit ten co bol pri kupno-predajnej alebo vôbec netreba?
Pokiaľ sú v katastri tie pozemky už rozdelené, čo sa zrejme stalo pri zápise kúpno-predajnej zmluvy, tak žiaden GP netreba riešiť.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests