Zamietnutý návrh na vklad vlastníckeho práva

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
lusto
Posts: 1
Joined: 12.7.2012, 22:24
Contact:

Zamietnutý návrh na vklad vlastníckeho práva

Post by lusto »

Katastrály urad mi zamietol návrh na vklad pre chyby v darovacej zmluve.Mám možnosť sa odvolať,ale vraj už na Krajský súd prostredníctvom Správy katastra. Kataster mi mal v súlade s § 42 odsek 4) zmluvu vrátiť na opravu a určiť lehotu na odtránenie nedostatkov.
Ako ďalej postupovať ?
Petra

Re: Zamietnutý návrh na vklad vlastníckeho práva

Post by Petra »

To iste sa stalo aj nam dnes, navrh nam zamietli koli chybam v darovacej zmluve. Ako postupovat dalej....???? Dakujem
Michale

Re: Zamietnutý návrh na vklad vlastníckeho práva

Post by Michale »

[quote="Petra"]To iste sa stalo aj nam dnes, navrh nam zamietli koli chybam v darovacej zmluve. Ako postupovat dalej....???? Dakujem[/quote]

V rozhodnutí o zastavení konania o návrhu na vklad musí byť uvedené poučenie, čo s tým môžete robiť.
http://katasternehnutelnosti.sk/1085-za ... 2010/#p31b
hana

Re: Zamietnutý návrh na vklad vlastníckeho práva

Post by hana »

Kataster prerušil konanie , predpokladam, že na 30 dni. Je potrebné urobiť dodatok k zmluve- opraviť ten članok - . časť zmluvy , ktorá je chybná.
dodatok musí mať overený podpis darcov- tak ako v zmluve.
Petra

Re: Zamietnutý návrh na vklad vlastníckeho práva

Post by Petra »

Tak uz sme na to prisli, dodatok sa nedava ziadny len v pripade ak Vas kataster vyzve. Ak Vam vsak vklad zamietne je potrebne dat navrh opat a vsetko odznova, pricom si mozete dat ziadost o vratenie alikvotnej ciastky poplatku z prveho navrhu.....
Katkaaa
Posts: 4
Joined: 27.11.2012, 16:11
Contact:

Re: Zamietnutý návrh na vklad vlastníckeho práva

Post by Katkaaa »

Dobrý deň, viete mi prosím poradiť, kde by som našla, na ktorej stránke, takú darovaciu zmluvu, aby mi to na správe katastra nezamietli??? Ďakujem!
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zamietnutý návrh na vklad vlastníckeho práva

Post by lukas »

Katkaaa wrote:Dobrý deň, viete mi prosím poradiť, kde by som našla, na ktorej stránke, takú darovaciu zmluvu, aby mi to na správe katastra nezamietli??? Ďakujem!
dajte si do googlu hľadať darovacia zmluva vzor, v druhom okne si otvorte katastrálny zákon, vyhlášku (eventuálne aj ďalšie) a môžete si to skúsiť prispôsobiť na svoju situáciu.
Žiaden univerzálne priechodný vzor neexistuje, pretože takmer vždy sa nájde niečo, čím je jeden prevod odlišný od iného. Niekto daruje bez tiarch, niekto tam má ťarchu v prospech nejakých elektrárni, ďalší daruje byt, iný robí prevod nehnuteľnosti nezapísanej v LV, atď.

Pokiaľ si nie ste istá, zrejme bude lepšie nechať si zmluvu spraviť u notára, advokáta alebo u niekoho, kto sa v tom trocha orientuje.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests