Zmena trvaleho pobytu na LV

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
petroslav
Posts: 5
Joined: 3.11.2012, 20:38
Contact:

Re: Zmena trvaleho pobytu na LV

Post by petroslav »

ziadostou na SK s kopiou obcianskeho preukazu na ktorom bude aktualizovana adresa plus kolok
Olga
Posts: 1
Joined: 5.11.2012, 12:01
Contact:

Zmena trvaleho pobytu na LV

Post by Olga »

Dobry den.
Potrebujem aktualizovat trvaly pobyt na LV, som jediny majitel nehnutelnosti. Aky je postup, pripadne poplatky.
Dakujem za odpoved.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zmena trvaleho pobytu na LV

Post by lukas »

napíšete si žiadosť o aktualizáciu (stará a nová adresa), napíšete katastrálne územia a zoznam listov vlastníctva. Donesiete na kataster, ukážete im občiansky preukaz, podľa ktorého to skontrolujú a to je všetko. Poplatok nie je.
slavkaa27
Posts: 2
Joined: 8.11.2012, 12:22
Contact:

Re: Zmena trvaleho pobytu na LV

Post by slavkaa27 »

Dobrý deň,
mám ten istý "problém". Chcela by som zmeniť adresu trvalého bydliska na liste vlastníctva. Som jediný majiteľ nehnuteľnosti.
Nehnuteľnosť sa nachádza v Bratislave, ja v Košiciach. Akým spôsobom sa to dá aktualizovať? Kde nájdem žiadosť o zmenu poprípade akú by mala mať formu?
Veľmi pekne ďakujem.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zmena trvaleho pobytu na LV

Post by lukas »

slavkaa27 wrote:Dobrý deň,
mám ten istý "problém". Chcela by som zmeniť adresu trvalého bydliska na liste vlastníctva. Som jediný majiteľ nehnuteľnosti.
Nehnuteľnosť sa nachádza v Bratislave, ja v Košiciach. Akým spôsobom sa to dá aktualizovať? Kde nájdem žiadosť o zmenu poprípade akú by mala mať formu?
Veľmi pekne ďakujem.
napríklad takto (pdf súbor):
http://www.skgeodesy.sk/index.php?www=s ... d_item=390
slavkaa27
Posts: 2
Joined: 8.11.2012, 12:22
Contact:

Re: Zmena trvaleho pobytu na LV

Post by slavkaa27 »

Dobrý deň,
môžem to urobiť aj poštou?
Vďaka.
Tatianka

Re: Zmena trvaleho pobytu na LV

Post by Tatianka »

[quote="petroslav"]ziadostou na SK s kopiou obcianskeho preukazu na ktorom bude aktualizovana adresa plus kolok[/quote]

Zatiaľ sa za záznamové konania a evidenčné zmeny na katastri kolky neplatia. Možno po navrhovanej novele katastrálneho zákona aj to len za urýchlené konanie. Kolky sa platia len za vkladové konania, t j. zmluvy - kúpne, darovacie, záložné, zámenné atď. ..

Na zmenu trvalého pobytu môžete k žiadosti priložiť aj potvrdenie obce/mesta o trvalom pobyte.
slobodova
Posts: 1
Joined: 8.1.2013, 20:37
Contact:

Re: Zmena trvaleho pobytu na LV

Post by slobodova »

Mam podobny problemn, potrebujem zaregistrovat zmenu trvaleho pobytu, len s tym rozdielom, ze zijem trvalo v zahranici. Mozem poslat ziadost aj postou? Ako overia, ze je ta ziadost naozaj odo mna?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests