Vysporiadanie pozemku

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
michal33
Posts: 1
Joined: 16.5.2011, 19:02
Contact:

Vysporiadanie pozemku

Post by michal33 »

dobry den
mam postavenu chatu a chcel by som vysporiadat pozemok pod nou. ked dam hladat cez katasterportal parcelu, tak mi ukaze:
List vlastníctva k danej nehnuteľnosti nezaložený
ako zistim vlastnika, od ktoreho mozem ten pozemok kupit?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Vysporiadanie pozemku

Post by lukas »

Vlastník by mal byť zapísaný v registri EKN (určenom operáte).
Na stránke katasterportál.sk kliknite na Zobrazenie mapy, pozrite sa, či je mapa pre Vaše katastrálne územie na internete.

Pokiaľ je na internete aj katastrálna mapa aj mapa určeného operátu, potom si to môžete skúsiť identifikovať sám, akej EKN parcele zodpovedá Vaša CKN parcela, na ktorej máte postavenú chatu.

Ak sa v tom neviete zorientovať alebo ak tie mapy nie sú na internete, budete musieť ísť (napísať list) na Správu katastra a tam Vám budú vedieť povedať, aká parcela EKN tam je a kto ju vlastní.
Guest

Re: Vysporiadanie pozemku

Post by Guest »

Ja som zistil, že na parcele, je uvedený vlastník 1. Slovenská republika v 1/1 v bode 2. Slovenský pozemkový fond. Táto parcela rozdeľuje moje pozemky na dve časti a k tej druhej sa môžem dostať iba cez ňu. Chjcel by som si ju teda odkúpiť. Ako mám postupovať? Ďakujem za radu.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Vysporiadanie pozemku

Post by lukas »

Guest wrote:Ja som zistil, že na parcele, je uvedený vlastník 1. Slovenská republika v 1/1 v bode 2. Slovenský pozemkový fond. Táto parcela rozdeľuje moje pozemky na dve časti a k tej druhej sa môžem dostať iba cez ňu. Chjcel by som si ju teda odkúpiť. Ako mám postupovať? Ďakujem za radu.
Na Slovenský pozemkový fond, ktorý ten pozemok spravuje pre Slovenskú republiku.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests