Odkup parc E pod parc C bez LV

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Martin Hari

Odkup parc E pod parc C bez LV

Post autor Martin Hari » 2.6.2018, 18:13

Dobry den.
Chcel by som sa informovat, ci existuje nejaky legalny a rozumny postup odkupu parcely E so zapisanym vlastnikom na LV, ktora je ale len castou parcely C, ktora nema zapisaneho vlastnika. Parcela E je vedena ako orna poda, ale parcela C, ktorej E je castou je vedena ako trvale travnaty porast. Obe parcely sa nachadzaju mimo zastavaneho uzemia obce.
Vopred dakujem a prajem pekny den.

Martin Hari

Re: Odkup parc E pod parc C bez LV

Post autor Martin Hari » 2.6.2018, 18:32

Este by som snad pridal otazku, ci moze byt vlastnik danej parcely E pod parcelou C, v respektive pod jej castou iny, nez vlastnik parcely C, alebo sa vlastnici musia zhodovat?
Dakujem.

lukas
Komentárov: 807
Člen od: 8.5.2011, 15:01
Kontakt:

Post autor lukas » 3.6.2018, 6:00

Pokiaľ je zapísaný vlastník parcely E, potom nemôže byť vedený zároveň aj vlastník pre parcelu C. V opačnom prípade by išlo o duplicitu vlastníctva.

Riešením je odkúpiť buď celú parcelu E alebo vyčleniť geometrickým plánom časť, o ktorú máte záujem a odkúpiť ju od vlastníka parcely E.

Martin Hari

Post autor Martin Hari » 4.6.2018, 16:00

Takze ak to spravne chapem, tak mi staci odkupit konkretnu cast, v respektive celu tu parcelu E a tym padom nemusim riesit uz nic s parcelou C, ktorej castou je dotknuta parcela E?

lukas
Komentárov: 807
Člen od: 8.5.2011, 15:01
Kontakt:

Post autor lukas » 5.6.2018, 10:35

Presne tak. Jedine, že by ste na tom kúsku chceli neskôr vybudovať dom alebo cestu, vtedy by bolo nutné dať si spraviť geometrický plán, ktorý v katastri zmení parcelu E na C.

Martin Hari

Post autor Martin Hari » 5.6.2018, 14:33

Pan lukas.
Dakujem vamza promptne a vecne odpovede. Je to super, lebo v dnesnej dobe sa svojpomocne dopartat podobnych odpovedi je pomaly nadludsky vykon.
Este raz dakujem a prajem vam este pekny zvysok dna :)

Napísať odpoveď

Kto je online

Kto číta toto fórum: No registered users a 3 hosť