predaj polovice pozemku a veci súvisiace

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
evachrenkova
Posts: 1
Joined: 27.3.2012, 7:17
Contact:

predaj polovice pozemku a veci súvisiace

Post by evachrenkova »

dobry den, vlastnim pozemok o urcitej vymere. chcem polovicu predat. ako postupovat , zrejme je potrebne pozemok rozdelit na dva listy vlastnictva ...
dalej ako budem platit dan za predaj. napr. pozemok so starsim domom som kupila za 10 tis. eur, polovicu zahrady predam, napr. 4 tis. dan by som mala platit len zo zisku to je mi jasne, ale aky mam zisk ked predavam polovicu ?? toto mi nie je celkom jasne
dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: predaj polovice pozemku a veci súvisiace

Post by lukas »

Potrebujete návrh na vklad, zmluvu v dvoch vyhotoveniach s úradne overeným podpisom predávajúceho (kupujúci/nadobúdateľ môže byť bez overenia) a kolky 66 €.
evachr

Re: predaj polovice pozemku a veci súvisiace

Post by evachr »

[quote="lukas"]Potrebujete návrh na vklad, zmluvu v dvoch vyhotoveniach s úradne overeným podpisom predávajúceho (kupujúci/nadobúdateľ môže byť bez overenia) a kolky 66 €.[/quote]

noo, toto mi bolo jasné, skôr mi ide o to pred tým, teda rozdelenie pozemku a pod. a o dani teda nevieme nič? dakujem
lucia
Posts: 3
Joined: 30.3.2012, 13:32
Contact:

Re: predaj polovice pozemku a veci súvisiace

Post by lucia »

ak chcete polovicu pozemku predat, je v prvom rade potrebné, aby vám geodet vyhotovil geometrický plán (GP), na oddelenie tej časti nehn. , ktorú chcete predat. Tento GP je potom podkladom na spísanie kupnopredajnej zmluvy (KZ) a je jej prílohou (teda GP sa podávate s KZ na kataster ako jej prílohu). Na kataster okrem KZ a GP podávate aj návrh na vklad. Vkladové konanie trvá 30 dní, resp. skrátené do 15 dní (za zvýšený poplatok). Daň z prevodu nehn. sa neplatí (s výnimkou do 3 rokov od nadobudnutia vlastníctva)
Evachrenk

Re: predaj polovice pozemku a veci súvisiace

Post by Evachrenk »

ďakujem :)

daň platiť bohužial budem, nehnuteľnosť som vlastnila 3 roky . :(
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests