vysporiadanie podieloveho spoluvlastnictva

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
1984Michal
Komentárov: 9
Člen od: 22.7.2018, 17:34
Kontakt:

vysporiadanie podieloveho spoluvlastnictva

Post autor 1984Michal » 24.7.2018, 19:36

Dobry den,

Chcel by som sa opytat ohladom vysporiadania podieloveho vlastnictva ktore prebehlo cca pred 10 rokmi avsak do dnesnej doby nepoznam realnu cenu za aku podielnik 2 odpredal svoju parcelu. Predpokladam ze sme boli uvedeny do omylu a pri jednani s podielnikom 2 nam bolo povedane ze maju zaujemcu na odpredaj ich casti v hodnote 2x ako bola realna hodnota. My sa vsak domnievame ze ich podiel bol predany za polovicnu sumu ako je uvedena na zmluve o vysporiadani podieloveho spoluvlastnictva kedy sme mali ako spoluvlastnici predkupne prave. Predpoklad je ze podielnik 2 zo zakernosti nechcel aby sme sa dostali k druhej casti pozemku a teda zdvojnasobenim ceny nas uplne odstavil .....

Predpokladam ze sa s tymto uz neda nic robit ale so zaujimavosti by som rad vedel za aku sumu bola cast podielnika 2 odpredana novemu majitelovi. Je mozne poziadat katastralny urad o nahliadnutie kupnej zmluvy ktora sa dokladuje pri zapise >> /??

Dakujem.

lukas
Komentárov: 858
Člen od: 8.5.2011, 15:01
Kontakt:

Re: vysporiadanie podieloveho spoluvlastnictva

Post autor lukas » 25.7.2018, 7:07

Váš predpoklad je správny, ak nebolo dodržané predkupné právo, neplatnosti právneho úkonu sa dalo domáhať v lehote do troch rokov od prevodu.

Nárok na nahliadnutie do zbierky listín sa týka len vášho vlastníctva.


Napísať odpoveď

Kto je online

Kto číta toto fórum: No registered users a 1 hosť