Zmena priezviska

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
kbrezovska
Posts: 1
Joined: 31.5.2011, 9:33
Contact:

Zmena priezviska

Post by kbrezovska »

Dobry den, ako mam postupovat, ak chcem urobit zmenu priezviska na LV z dovodu vydaja. A
ke doklady potrebujem a aky poplatok sa za to plati.
Dakujem.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zmena priezviska

Post by lukas »

Napisete kratku strucnu ziadost o zmenu priezviska, vypisete listy vlastnictva s katastralnymi uzemiami, prilozite overenu kopiu sobasneho listu alebo ak mate uz v obcianskom nove priezvisko, tak moze byt aj kopia z neho.
Je to bez poplatku.
Sisla

Re: Zmena priezviska

Post by Sisla »

Dobry den,
naozaj staci len kopia Obcianskeho preukazu alebo je nutne doniest aj OP a taktiez notarom overenu kopiu sobasneho listu?
Dakujem!
Peter123

Re: Zmena priezviska

Post by Peter123 »

[quote="Sisla"]Dobry den,
naozaj staci len kopia Obcianskeho preukazu alebo je nutne doniest aj OP a taktiez notarom overenu kopiu sobasneho listu?
Dakujem![/quote]
Stačí buď občiansky alebo sobášny list, nie oba. Overené kópie.
zuzana
Posts: 5
Joined: 6.8.2011, 9:56
Contact:

Re: Zmena priezviska

Post by zuzana »

Potrebujete stručnú žiadosť a kópiu občianskeho preukazu (OP), ktorú Vám na príslušnej Správe katastra overia bezplatne, len musíte mať so sebou originál OP+ tú žiadosť. Potom to odnesiete na Registratúru katastrálnych podaní a zmenu Vám na LV urobia v lehote 60 dní. Potom si to môžete skontrolovať na internete.
Silvia
Posts: 1
Joined: 8.8.2011, 11:20
Contact:

Zmena priezviska

Post by Silvia »

Dobrý deň,
chcela by som sa Vás opýtať, či možem dané doklady ofotený občiansky preukaz a kópiu sobašného listu poslať doporučene alebo musím prísť osobne, čo mi v tejto dobe robí problém keďže bývam inde.
Ďakujem za odpoveď.
Silvia
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zmena priezviska

Post by lukas »

môžete aj poštou (overenú kópiu).
vevusik75

Re: Zmena priezviska

Post by vevusik75 »

ak chcete zmeniť priezvisko, treba si napísať písomnú žiadosť o zmene priezviska, ktorú je treba podpísať. V žiadosti špecifikujte o ktorú nehnuteľnosť, príp. konanie sa jedná (názov katastrálneho územia spolu s číslom listu vlastníctva, parcelné čísla pozemku, druh pozemku, súpisné číslo stavby atď). Treba tiež doložiť doklad, preukazujúci zmenu priezviska (nie je potrebné overenie od notára).
Žiadosť môžete doručiť poštou alebo osobne do podateľne, elektronicky zaslané zmeny nemôžeme akceptovať. Lehota na zápis je 60 dní odo dňa doručenia.
Gabra

Re: Zmena priezviska

Post by Gabra »

Dobry den, viete mi poradit ako postupovat pri predaji nehnutelnosti, kt. sa uskutocni v najblizsich dnoch, ale priezvisko na LV nemam zmenene. Ma zmysel podavat ziadost, ked vybavenie bude trvat do 60 dni a predaj prebehne rychlejsie. Alebo staci v K-P zmluve uviest len rodne priezvisko bez zmeny a ziadost nepodavat?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests