Zmeny na LV

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Anava
Posts: 8
Joined: 23.5.2012, 14:57
Contact:

Zmeny na LV

Post by Anava »

Poprosím o informáciu ohľadom zmeny adresy a priezviska na LV. Kataster na nachádza na opačnej strane republiky, tak sa chcem opýtať, či musím osobne zájsť na katastrálny úrad? Ak sa dá vybaviť inak (poštou), čo k tomu potrebujem? Vďaka za radu.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zmeny na LV

Post by lukas »

Potrebné listiny môžete kľudne poslať aj poštou.
Potrebujete overenú kópiu nejakého dokladu s novou adresou (napr. potvrdenie o trvalom pobyte) a krátku žiadosť, kde napíšete, že žiadate zmeniť adresu na listoch vlastníctva ..... v katastrálnom území ......
Anava
Posts: 8
Joined: 23.5.2012, 14:57
Contact:

Re: Zmeny na LV

Post by Anava »

Vďaka za info. Ja som medzitým písala aj na prislušný katastrálny úrad kde sa má vykonať zmena a odtiaľ mi odpisal, že musím prísť osobne a spísať žiadosť, overia si môj občiansky preukaz na podateľni...! a to mi odpísal riaditeľ .... správy katastra z druhého konca republiky. Bola som sa spýtať aj na katastrálnom úrade v mieste bydliska a povedali mi, žo to môžem vybaviť aj poštou. Neviem, žijem v bananovej republike?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zmeny na LV

Post by lukas »

Povedal by som, že sa prejavil panický strach zo zákona na ochranu osobných údajov. V mnohých dokladoch sa totiž uvádza rodné číslo, pohlavie a podobne a to by Vám ten doklad museli po zápise do katastra vrátiť.
Podľa zákona im oznámite zmenu, predložíte doklad (napr. potvrdenie o trvalom pobyte z obecného úradu, tam rodné číslo nie je), nikde nie je napísané, že to nemôže doručiť slovenská pošta, bratanec z tretieho kolena alebo UPS.
Anava
Posts: 8
Joined: 23.5.2012, 14:57
Contact:

Re: Zmeny na LV

Post by Anava »

Vďaka za radu. Som rada, že nemusím ísť osobne.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 45 guests