Vydržanie pozemku a problémy

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
istanikova
Posts: 1
Joined: 13.8.2012, 14:55
Contact:

Vydržanie pozemku a problémy

Post by istanikova »

Pekný deň,
chcem Vás poprosiť o pomoc pri problému s pozemkom. Kúpili sme s manželom pozemok typu E. Až potom sme zistili, že ak ho chceme uviesť do typu C, potrebujeme asi 40 podpisov úplne cudzích ľudí. A tak sa začala naša púť.....po 3 rokoch už máme podpisy vyzbierané, máme nový geometrický plán a momentálne máme papiere u právnika, aby ich spracoval. Ale medzitým, zistil pôvodný vlastník, že stále má na liste vlastníctva uvedený pozemok a vydiera nás, že ak mu ho ešte raz nezaplatíme, tak ho niekomu predá. Je to pozemok pod časťou nášho domu a našej záhrady. Neviem, čo mám robiť, som úplne hotová. Manžel stále tvrdí, že musíme čakať, ale ten dotyčný človek si už ohradil našu záhradu a my stále nemáme papiere spracovné a nevieme ako postupovať. Poraďte niekto, čo máme v tomto prípade robiť. Najhoršie na tom je, že dotyčný predajca je manželov bratranec.....fúúúú rodina
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Vydržanie pozemku a problémy

Post by lukas »

Z toho, ako ste to napísali, som to veľmi nepochopil. Ak ste vlastníkovi už raz zaplatili a podpísal Vám aj nejakú zmluvu, tak by mu to nemalo patriť. Ak ste mu dali z ruky do ruky hotovosť bez podpísania zmluvy, tak žiaľ, môže sa na tom ešte raz beztrestne priživiť.
Skúste sa radšej opýtať právnika, aký je jeho názor. Možno by bolo lepšie zaplatiť to ešte raz, možno by bolo lepšie vykašľať sa na ten kúsok a nechať ho, či mu na tom skutočne záleží a či podá návrh na súd (a potom by to súd prípadne vysporiadal tak, že ten kúsok pod domom dostanete vy a zaplatíte mu nejakú náhradu).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 17 guests