VÝMENNÁ BURZA POZEMKOV

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
Hubatá
Posts: 14
Joined: 26.5.2012, 5:30
Contact:

VÝMENNÁ BURZA POZEMKOV

Post by Hubatá »

Dobrý deň,
chcela by som založiť na tomto portáli akúsi "výmennú burzu pozemkov":

V podstate ide o to, že v jednom kat. území mám cca 200 rôznych pozemkov (lesy, lúky, role) a nemôžem ich ani obrábať, ani z nich brať úžitok len kvôli tomu, že sú v malých výmerách a roztrúsené po celom kat. území. Myslím že tento problém majú všetci dedičia ktorých predkovia boli chudobnejší a kupovali alebo zdedili pozemky o malej výmere. Ja viem že sa to bude riešiť v rámci pozemkových úprav, ale tie sú v nedohľadne lebo jednoducho na ne nie sú peniaze. A navyše bývam v inom meste a nie v tej dedine kde vlastním pozemky.

Tak ma napadlo či by sa tu nedala zriadiť akási "výmenná burza pozemkov", napr. týmto spôsobom: ja tu uvediem katastrálne územie kde mám pozemky a pripíšem kat. územie v ktorej by som mala záujem o výmenu (prípadne len o užívanie). A možno by sa našiel niekto kto by mal zasa záujem vymeniť (užívať) pozemky v podstate "kus za kus" s prihliadnutím na druh, výmeru, cenu z toho kat. územia kde potrebujem ja. Vlastníci by si dohodli schôdzku, každý doniesol výpisy z LV a ak by sa dohodli a výmena by im vyhovovala, ďalej by sa postupovalo v zmysle platných právnych predpisov: právnik, uzatvorenie zmluvy, kataster, atď.

V podstate mi takáto služba chýba na webowej stránke Slovenského pozemkového fondu.
Myslím že po roku 1989 sa vysťahovalo veľa ľudí do zahraničia, pričom ale pozemky majú v SR a tiež by im to uľahčilo ich vysporiadanie, prípadne by ich radi aj bezplatne prenajali.

Ak niekto vie o nejakom takomto podobnom portále, kde je možné si dohodnúť výmenu pozemkov, prosím aby sem hodil link.
Hubatá
Posts: 14
Joined: 26.5.2012, 5:30
Contact:

Re: VÝMENNÁ BURZA POZEMKOV

Post by Hubatá »

Vymením, prípadne dám do užívania:
pozemky v kat. území Sološnica v okrese Malacky za pozemky v kat. území Malacky, Studienka, Čierna nad Tisou, Pezinok, Svätý Jur.

e-mail:
jvg@zoznam.sk
erikblasko

Re: VÝMENNÁ BURZA POZEMKOV

Post by erikblasko »

[quote="Hubatá"]Vymením, prípadne dám do užívania:
pozemky v kat. území Sološnica v okrese Malacky za pozemky v kat. území Malacky, Studienka, Čierna nad Tisou, Pezinok, Svätý Jur.

e-mail:
jvg@zoznam.sk[/quote]
Dobry napad . Mam pozemky tak isto roztrusene pri partyzanskom a dokopy neviem co s tym. Vraj sa pracuje na zceleni no ktovie ako to nakoniec dopadne. erik.blasko73@gmail.com
dasenka

Re: VÝMENNÁ BURZA POZEMKOV

Post by dasenka »

Dobrý deň, ja Vám doporučujem počkať si na pozemkové úpravy, ktoré Vám podiely sčítajú a vyčlenia jeden alebo viac väčších pozemkov vo vlastníctve v celosti. Nezabúdajte však na predkupné právo a to, že keď chcete robiť niečo s pozemkami v spoluvlastníctve s viacerými spoluvlastníkmi, vždy ich treba o tom upovedomiť :)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 143 guests