Dodatočný zápis katastra

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Maroš
Posts: 2
Joined: 10.10.2012, 14:49
Contact:

Dodatočný zápis katastra

Post by Maroš »

Dobrý deň.

Pri kúpe bytu v liste vlastníctva bolo vecným bremenom len právo doživotného bývania ktoré sa ale zrušilo. Inak bol list bez ťarchy. Byt previedol začiatkom roka majiteľ bytu na dospelého syna aby sa vyhol možnej exekúcii zo strany banky v ktorej mal dlh. Byt ale nebol v prospech banky založený. Byt príbuzná odkúpila od syna pôvodného majiteľa bytu - dlžníka ktorý ho kúpil. Byt moja príbuzná po návrhu na vklad vyplatila a dňa 1.10.2012 Správa katastra rozhodla o povolení vkladu do katastra v prospech mojej príbuznej bez ťarchy. Dňa 3.10.2012 doručila banka oznámenie o začatí súdneho konania o neúčinnosti prevodu z dlžníka (otca ) na jeho syna z podnetu banky. Byt ale nebol pred prevodom banke založený. Dňa 5.10. 2012 teda po rozhodnutí o vklade - dodatočne zapísala Správa katastra súdny spor do poznámky. Týmto jej vlastne aj sťažila vlastnícke práva k bytu. Konala správa katastra v súlade zo zákonom a ako môžme tento zápis vymazať pretože ak aj dlžník si vec vyrovná predpokladám že banka už nebude o tejto veci informovať.

Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť?
Michale

Re: Dodatočný zápis katastra

Post by Michale »

Podľa § 40a občianskeho súdneho poriadku "Účastník konania je oprávnený podať na príslušnej správe katastra nehnuteľností návrh na zápis začatia súdneho konania, v ktorom sa uplatňujú vecné práva k nehnuteľnostiam..."
Takže správa katastra tú poznámku zapísať musela.

Výmaz je možný po skončení súdneho konania.
Maroš
Posts: 2
Joined: 10.10.2012, 14:49
Contact:

Re: Dodatočný zápis katastra

Post by Maroš »

Ďakujem za informáciu. Môže si ale banka uplatniť nárok na túto nehnuteľnosť?
MarianH
Posts: 1
Joined: 29.10.2012, 12:00
Contact:

Re: Dodatočný zápis katastra

Post by MarianH »

Dobry den, tiez ma to zaujima.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 68 guests