Viacero zmlúv v jednom návrhu na vklad

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
jozefhorvat
Posts: 40
Joined: 27.6.2011, 13:46
Contact:

Viacero zmlúv v jednom návrhu na vklad

Post by jozefhorvat »

Na jednom pozemku, parcele som väčšinový /97%/ spolumajiteľ . Ostatní desiati vlastnia spolu 21 m2, a súhlasili s predajom. Vzhľadom k tomu, že sú z rozdielnych miest, chcel by som uzavrieť kúpne zmluvy s každým zvlášť, nech si dajú overiť podpis a potom jedným návrhom na vklad to podať. Je to možné?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Viacero zmlúv v jednom návrhu na vklad

Post by lukas »

Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra. Nie zmluvy.
jozefhorvat
Posts: 40
Joined: 27.6.2011, 13:46
Contact:

Re: Viacero zmlúv v jednom návrhu na vklad

Post by jozefhorvat »

Ďakujem Lukasovi. To znamená, že ak sa mi podarí dať viacerých predávajúcich na jednu zmluvu so mnou ako jediným kupujúcim, veď odpredávajú spoluvlastnícke podiely na spoločnej parcele, tak bude stačiť jeden návrh a jedna spoločná zmluva? Bude to síce komplikované a zdĺhavé posielať jednu zmluvu dokola aby ju podpísali a overili podpisy, ale asi to bude omnoho lacnejšie, ak zaplatím jeden poplatok za návrh na vklad. / Namiesto 10 zmlúv iba jedna/
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Viacero zmlúv v jednom návrhu na vklad

Post by lukas »

Ako sa to vezme. Pri spoločnej zmluve sa môže stať, že získate podpisy od 9 ľudí a desiateho nahovorí manželka aby zapýtal viac a nepodpíše. Budete musieť okolo toho musieť znova behať, a keďže príklady priťahujú, môžu si viac zapýtať aj tí ostatní.
Ak by ste ich mali každého samostatne, tak máte 9 zmlúv v suchu a tú vyššiu sumu od posledného nejako prekusnete.

Takže čo je lacnejšie a menej komplikované Vám žiaľ nepoviem.
jozefhorvat
Posts: 40
Joined: 27.6.2011, 13:46
Contact:

Re: Viacero zmlúv v jednom návrhu na vklad

Post by jozefhorvat »

No, vec sa má tak, že zatiaľ predbežne ústne všetci súhlasili, tak to začnem robiť, a Tí, ktorí nepodpíšu tak asi jednoducho z tej zmluvy vyškrtnem / a tak podám návrh - ak je to s vyškrtnutými osobami možné/ a s ostatnými sa potom budem dohadovať. Ale.... aby to nebolo jednoduché, dvaja medzitým zomreli. Tak že tých vynechám, a asi budem musieť počkať na dedičské konanie. Ale aj tak by som chcel aspoň ten pôvodný pozemok - jednu parcelu rozdeliť a to čo je pre mňa nevyužiteľné potom predať. Na rozdelenie však tiež potrebujem vraj súhlas spolupodielnikov, aj keď som 97%. To ba sa dalo tak spraviť, že by oprávnení budúci dediči podpísali so mnou zmluvu o rozdelení a potom budúci predaj?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Viacero zmlúv v jednom návrhu na vklad

Post by lukas »

jozefhorvat wrote:No, vec sa má tak, že zatiaľ predbežne ústne všetci súhlasili, tak to začnem robiť, a Tí, ktorí nepodpíšu tak asi jednoducho z tej zmluvy vyškrtnem / a tak podám návrh - ak je to s vyškrtnutými osobami možné/ a s ostatnými sa potom budem dohadovať. Ale.... aby to nebolo jednoduché, dvaja medzitým zomreli. Tak že tých vynechám, a asi budem musieť počkať na dedičské konanie. Ale aj tak by som chcel aspoň ten pôvodný pozemok - jednu parcelu rozdeliť a to čo je pre mňa nevyužiteľné potom predať. Na rozdelenie však tiež potrebujem vraj súhlas spolupodielnikov, aj keď som 97%. To ba sa dalo tak spraviť, že by oprávnení budúci dediči podpísali so mnou zmluvu o rozdelení a potom budúci predaj?
Keď tak nad tým rozmýšľam, môžete opraviť zmluvu podľa ods. 4) § 42 katastrálneho zákona:
Ak zmluva po podaní návrhu na vklad obsahuje chyby v písaní alebo počítaní alebo iné zrejmé nesprávnosti, vykoná sa jej oprava dodatkom k zmluve alebo doložkou na zmluve, ak s tým účastníci súhlasia. V doložke sa uvedie nesprávnosť, správne znenie s vyznačením dátumu vykonania opravy, podpisy účastníkov zmluvy, ako aj podpis konajúceho zamestnanca a odtlačok okrúhlej pečiatky.
ale mám pochybnosti o tom, že škrtnutie účastníka zmluvy a viet týkajúcich sa prevodu jeho časti je možné do toho napasovať.
jozefhorvat
Posts: 40
Joined: 27.6.2011, 13:46
Contact:

Re: Viacero zmlúv v jednom návrhu na vklad

Post by jozefhorvat »

Dobrý deň, ešte raz sa chcem spýtať:
Jednou kúpnou zmluvou chcem kúpiť pozemky - samostatné parcely XXXX od jedného majiteľa napríklad ZUZKA a zároveň od druhého napríklad FERKO taktiež so svojimi samostatnými parcelami YYYY. Je to možné? Ďakujem za odpoveď.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Viacero zmlúv v jednom návrhu na vklad

Post by lukas »

jozefhorvat wrote:ako, už nefungujete?
ja osobne fungujem, ale neviem.
kanita
Posts: 1
Joined: 17.12.2014, 13:38
Contact:

Re: Viacero zmlúv v jednom návrhu na vklad

Post by kanita »

Mam podobny problemn, potrebujem zaregistrovat zmenu trvaleho pobytu, len s tym rozdielom, ze zijem trvalo v zahranici. Mozem poslat ziadost aj postou? Ako overia, ze je ta ziadost naozaj odo mna?
kanita
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests