história vlastníctva nehnuteľnosti

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Miriam
Posts: 1
Joined: 11.11.2012, 15:45
Contact:

história vlastníctva nehnuteľnosti

Post by Miriam »

Dobrý deň,

prosím Vás viete mi poradiť na koho sa mám obrátiť ak by som chcela zistiť históriu vlastníctva určitej nehnuteľnosti. Konkrétne sa mi jedná o takúto záležitosť. Otec môjho manžela (svokor) zomrel skôr ako obaja jeho rodičia. Po smrti svokrovho otca prešiel všetok jeho majetok v rámci dedičského konania na jeho manželku (svokrovu mamu - rok 1988). Keďže sme sa po smrti svokra nestýkali s jeho matkou nesledovali sme ani pohyb majetku počas jej života. Po jej smrti prebehlo dedičské konanie ktorého predmetom bola však len časť majetku ( z toho čo bolo predmetom dedičského konania po otcovi). Dedičské konanie prebehlo v roku 2000 (zomrela v roku 1999). Dedičského konania sme sa zúčastnili, aj pohrebu. Len náhodou sme začali zisťovať čo je s majetkom o ktorom sme vedeli že prešiel v dedičskom konaní po svokrovom otcovi na jeho manželku (svokrovu mamu) keďže tento majetok má dosť značnú cenu. Podľa toho čo sa nám podarilo podľa čísla parcely zistiť cez katasterportal tento majetok je rozdelený na štyri parcely a vlastníkmi sú nie svokrovi súrodenci (spolu 4) ale podľa dátumu narodenia ich deti a vnúčatá. Nevieme však z akého titulu a kto tento majetok pôvodne získal, keďže vklady sú datované od roku 2003 - 2010 keď už svokrova mama nebola nažive. Je možné nejakým legálnym spôsobom zistiť ako a z akého titulu sa zmenil vlastník zo svokrovej mamy? Je možné, keďže sme sa o tento majetok od roku 2000 nezujímali aby ho niekto získal nejakým mne neznámym spôsobom?

Ďakujem

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 109 guests