Duplicita parciel

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
katarina12345
Posts: 1
Joined: 8.1.2013, 17:43
Contact:

Duplicita parciel

Post by katarina12345 »

Dobry den,

ako fyzicka osoba som vlastnikom parcely CKN, druh: ostatne plochy, pricom na liste vlastnictva mam uvedene pri tejto parcele: duplicita parciel. Na inom liste vlastnictva je tato identicka CKN parcela s rovnakou vymerou avsak s rozdielom ze ako druh je uvedeny: trvale travnate porasty, evidovana vo vlastnictve obce a v casti "ine udaje" je uvedena duplicita parciel s odkazom na moj list vlastnictva.

Zamyslam na sud podat zalobu vo veci urcenia ze vylucnym vlastnikom tejto CKN parcely som ja. Kedze si nie som ista, ako postupuje sprava katastra pri zosuladovani zapisov v LV na zaklade pravoplatneho sudneho rozhodnutia, potrebujem poradit.

Moja otazka je, ci sa na sude mam domahat okrem toho, ze ja som vylucnym vlastnikom predmetnej CKN parcely aj toho, aby sud urcil, ze obec nie je vlastnikom danej duplicitnej parcely. Obavam sa totiz toho, ze ked sud pravoplatne urci, ze vylucnym vlastnikom tejto CKN parcely som ja, sprava katastra urobi len zmeny na mojom liste vlastnictva bez toho, aby vymazala vlastnicke pravo obce k tejto duplicitnej parcele na jej liste vlastnictva.

Alebo sa mam domahat na sude ze ja som vylucnym vlastnikom tejto duplicitnej CKN parcely, ktora je evidovana na obidvoch LV - na mojom liste vlastnictva c. ... o vymere ... druh pozemku: ostatne plochy, ako aj liste vlastnictva, na ktorom je zapisany ako vlastnik obec, pricom druh pozemku je TTP?

Neviem ako v tejto veci postupovat tak, aby sprava katastra vymazala vlastnicke pravo obce k tejto parcele na jej LV - ake znenie sudneho rozhodnutia sprava katastra potrebuje na takyto vymaz. Navyse problem vidim aj v tom, ze na jednom LV je parcela evidovana ako ostatne plochy a na druhom ako TTP.

Budem velmi vdacna, ak mi niekto v tejto veci poradi.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests