Odstúpenie od zmluvy

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
Vanuska
Posts: 2
Joined: 30.1.2013, 12:03
Contact:

Odstúpenie od zmluvy

Post by Vanuska »

Dobrý deň.
Mám takýto problém. V okt. roku 2005 som odkúpil starší rodinný domček. Vo febr. r. 2006 pani od ktorej som domček odkúpil zomrela. Ja som v máji roku 2006 podal návrh na vklad do KN. Konanie je prerušené, nakoľko vo veci stále prebieha dedičské konanie a to z toho dôvodu, že sa vedie súdny spor medzi zákonným a závetným dedičom o dedičstvo po panej od ktorej som v okt.r. 2005 kúpil domček. Zákonný dedič sa dal počuť že po ukončení tohoto sporu a po ukončení dedičského konania odstúpi od kúpnej zmluvy, ktorú som ja uzavrel s jeho matkou a to z toho dôvodu, že podľa neho bola zmluva uzatvorená v tiesni a za nápadne nevýhodných podmienok. Domček som zakúpil za 60.000.-Sk čo je podľa zákonného dediča veľmi nízka cena, nakoľko takáto nehnuteľnosť sa v danom čase a v danej lokalite predávala minimálne za 200.000.-Sk. Za domček som predávajúcej riadne zaplatil o čom mám doklad. Predávajúca počas celého svojho života pokiaľ žila nenamietala proti cene a pri predaji domčeka, ktroý bol predávaný na základe jej vystavenej plnej moci, v tejto plnej moci doslova dala pokyn splnomecnencovi, že nehnuteľnosť má predať za 60.000.-Sk. Je možné, aby zákonný dedič aj v prípade, že aj keď je domček predmetom dedičského konania, odstúpil od tejto kúpnej zmluvy ?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests