stavebny pozemok

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
misskate
Posts: 2
Joined: 15.3.2013, 16:55
Contact:

stavebny pozemok

Post by misskate »

Dobrý deň, môj problém sa týka stavebného pozemku. Pred 4 rokmi som zdedil po rodičoch dom aj s 8 árovou záhradou, vedenou ako stavebný pozemok. Z tej záhrady patrí 1.2 ára jednej pani, ktorá je však už 30 rokov mŕtva. Predtým sa s mojími rodičmi ústne dohodla, ze moji rodičia budú ten pozemok celý využívat ako záhradu. Dediči po tej pani, ten podiel nezahrnuli do dedičstva. Odvtedy sa za ten kus neplatia ani dane. Chcem sa spýtat ako sa dá získat ten kus do vlastníctva. Keďže celý život mojích rodičov a teraz aj ja sa o to staráme. Aké sú možnosti. Chceli by sme totiž staviať dom. CO presnejsie je vydrzanie, pripadne, ci mam na to narok. Ďakujem
Michale

Re: stavebny pozemok

Post by Michale »

Budete musieť dedičov po vlastníčke presvedčiť, aby si to dali predediť a potom to od nich nadobudnúť darovaním alebo kúpou.
Vydržanie neprichádza vo Vašom prípade do úvahy, pretože pri vydržaní musíte dokázať, že ste mohli nadobudnúť presvedčenie, že nehnuteľnosť Vám patrí (aj keď právne by to nespĺňalo všetky náležitosti). A samozrejme pri ústnej dohode neviete dokázať, že došlo k jej uzavretiu.
misskate
Posts: 2
Joined: 15.3.2013, 16:55
Contact:

Re: stavebny pozemok

Post by misskate »

Ak nebudu mat zaujem o prededenie? Ako mozem dosiahnut, aby sme tam mohli stavat? Dedicka je totiz 70 rocna nie moc ustretova pani. Da sa nejak vyclenit moj pozemok a na nom stavat? Kedze ja vlastnim 10/12 a ona len 1/6. Co robi priblizne 1.2 ara z 8
Michale

Re: stavebny pozemok

Post by Michale »

Dá sa vyporiadať podielové spoluvlastníctvo súdom, ale dohoda je vždy rýchlejšie a pohodlnejšie riešenie.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests