identifikácia parciel

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
jajulicek
Komentárov: 1
Člen od: 28.7.2011, 23:28
Kontakt:

identifikácia parciel

Post autor jajulicek » 29.7.2011, 0:23

dobrý večer, chcem sa vás spýtať moj dedko zdedil pozemky-po svojej mame,máme rozhodnutie o dedičstve s pozemkami overené aj sudom v r.2008,ktoré sme v tom čase prepisovali na dedka -na katastri sme vytiahli výpis z listu vlastníctva- 30.1.2008 kde bola zapísaná len časť pozemkov+iné údaje kde bolo písané "pkn.vl. č. ........ zbytok výmery v užívaní org.-pol. ....." -a tomuto nerozumiem tie iné údaje aka organizácia?!dna 11.2.2008 na naše vyžiadanie aby sme vybavili aj ostatné parcely nám zaslali identifikáciu parciel podľa pozemkovoknižných vložiek -čo súhlasí aj s rozhodnutím od súdu o dedičstve ako aj čísla parciel- no ale všetky dokumenty ako identifikáciu parciel, majetovu podstatu , rozhodnutie od sudu sme im posali.V júny 2008 vykonali zápis do katastra ale parcelné čísla iné s inou výmerou (a to presne tie parceli čo su v užívaní v org.pol...)???a jednu vôbec. Dali sme prešetriť zápis -kde si on tvrdil že žiadosť o zápis pod tým číslom zapísali správne a vlastníctvo u pozemku nebolo zapísané s dovodu že je neidentické,zpísané na LV vo vlastníctve rôznych FO-položka výkazu zmien ../1996 .
Dedko zomrel a pozemky zdedil moj ocino- naši dostali rozhodnutie o dedičstve a notárka na kataster odovzdala na zápis pozemky, čakania po dobrom pol roku im kataster už 2raz nechce zapísať presne tie parcele z pkn., pretože listina nie je spôsobilá na vykonanie záznamu. Dali nám na vedomie že znovu im musíme zaslať identifikáciu a pozemnoknižne vložky do 30 dni. Do príloh napísali že poslali osvedčenie o dedičstve a žiadne neposlali.
Poradte mi prosím vás čo s tým,pretože si žiadame len to čo je naše. Dakujem ,Janka

lukas
Komentárov: 869
Člen od: 8.5.2011, 15:01
Kontakt:

Re: identifikácia parciel

Post autor lukas » 30.7.2011, 8:24

V užívaní roľníckeho družstva alebo takej nejakej (socialistickej) organizácie. Ale užívanie nie je vlastníctvo.
K zápisu vlastníctva k neidentickým pozemkom treba geometrický plán alebo počkať, kým nebude v danom katastrálnom území spravený ROEP a spracovateľ to nejako nevyrieši v rámci neho.
Ale najlepšie bude informovať sa na správe katastra, nechať si to vysvetliť, čo treba spraviť, čo bude najlepšie.

patriot

Re: identifikácia parciel

Post autor patriot » 2.7.2012, 9:20

Dobrý deň,

ako identifikovať parcelu registra "E" (mapa UO) na mape KN (parcely "C")? Totiž podľa mapy UO sa nedá oprieť o žiadny orientačný bod, podľa ktorého by sa dala parcela reálne lokalizovať v teréne. Konkrétne sa jedná o prípad, že sme zdedili spoluvlastnícke podiely na parcelách registra "E" ornú pôdu, TPP a neviem ich ani orientačne lokalizovať podľa mapy UO a na mape KN sa tieto parcely registra "E" pod svojimi parcelnými číslami nezobrazujú. Ďakujem.

lukas
Komentárov: 869
Člen od: 8.5.2011, 15:01
Kontakt:

Re: identifikácia parciel

Post autor lukas » 2.7.2012, 19:51

Vyhľadajte presné parcelné čísla podľa vlastníka na katasterportali. Ak tie parcely existujú a je tam katastrálna mapa na internete, tak ich to musí nájsť.
Pre zorientovanie sa je vhodná "sútlač" EKN aj CKN, kde sa podľa CKN ľahko zorientujete. Toto síce tá mapa na katasterportáli nemá, ale môžete skúsiť tento postup:
https://uzivatel.wordpress.com/2011/02/ ... -a-rychlo/

Napísať odpoveď

Kto je online

Kto číta toto fórum: No registered users a 2 hosť