pozemky bez vlastnikov vs. vela vlastnikov

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
jojdo
Posts: 2
Joined: 2.4.2013, 17:00
Contact:

pozemky bez vlastnikov vs. vela vlastnikov

Post by jojdo »

Ahojte, chcem stavat dom a vybral som si dva pozemky, no neviem sa nijak ku nim dostat.
1.pozemok ma 150 majitelov, z coho je uz mnoho aj mrtvych

2.pozemok nema zapisanych vlastnikov na KP

Oba pozemky su s pristupovou cestou a pripojkami, su pre mna absolutne dokonale, pozeral som to uz aj s realitakom no nevedel mi pomoct ako by som sa k tymto pozemkom dostal.

Existuje nejaka firma ktora by toto vsetko vedela nejakym sposobom obehat, zorganizovat, sprostredkovat? Predsa ked sa rozhodne stavat napr.nejake Tesco tak sa to vzdy nejak da... Lokalita kde su tieto pozemky je absolutne 100% perfektna pre mna a urobim vsetko preto aby som sa k tomu dostal. Mozte mi prosim nejakym sposobom poradit?

Dakujem
Michale

Re: pozemky bez vlastnikov vs. vela vlastnikov

Post by Michale »

Nechcem byť veľmi negativistický, ale na to môžete viac menej zabudnúť. Od každého jedného vlastníka (alebo ich dedičov) budete musieť daný podiel odkúpiť (pokiaľ ho vypátrate a bude ochotný dohodnúť sa). Ešte ak by išlo o pozemkové spoločenstvo (urbár), tak možno by sa dalo cez valné zhromaždenie členov spoločenstva presvedčiť rozumne veľký počet z nich k predaju...
Zaoberajú sa tým geodeti, stavebné firmy a pod., volá sa to majetkovoprávne vysporiadanie.
jojdo
Posts: 2
Joined: 2.4.2013, 17:00
Contact:

Re: pozemky bez vlastnikov vs. vela vlastnikov

Post by jojdo »

dakujem za radu, ano myslim ze sa tam jedna o urbar, takze skusim to touto cestou.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests