Neznámy majiteľ

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
feketejozsef
Posts: 1
Joined: 1.8.2013, 8:33
Contact:

Neznámy majiteľ

Post by feketejozsef »

V roku 1993 vtedajší Štátny majetok v rámci reštitúcii vydal pozemok s budovou ako celok,napriek tomu,že mi
patrila 2/3 pozemku a 2/3 budovy. Pozemok sa prepísal na mňa v pomere 2/3 a 1/3 patrí Slovenskej republike.
2/3 budovy tiež prepísali na mňa, avšak 1/3 budovy neprepísali na nikoho. Na liste vlastníctva figurujem ako
majiteľ 2/3 a zvyšnej 1/3 sa neuvádza nič. O predmetnú nehnuteľnosť sa starám od roku 1993 ako o svoju, teraz
to chcem predať,ale bez spolumajiteľa 1/3 budovy to neviem ako riešiť.Viete mi niekto poradiť ako postupovať?
Michale

Re: Neznámy majiteľ

Post by Michale »

Vlastníctvo stavieb sa v katastri nehnuteľností zapisuje podľa rozhodnutia o určení súpisného čísla, ktoré vydáva obec.
Ak na obci nepochodíte, tak zistite, ako tá 1/3 pozemku prešla na SR. Dosť možné, že 1/3 budovy by rovnakým spôsobom mala prejsť na SR.
Pokiaľ tú 1/3 nemá vlastniť SR, ale podľa reštitúcie Vy, tak to treba riešiť s tým, kto to za SR spravuje (na liste vlastníctvaby to malo byť napísané).
Hereditas
Posts: 13
Joined: 4.6.2013, 10:57
Contact:

Re: Neznámy majiteľ

Post by Hereditas »

[quote="feketejozsef"]V roku 1993 vtedajší Štátny majetok v rámci reštitúcii vydal pozemok s budovou ako celok,napriek tomu,že mi
patrila 2/3 pozemku a 2/3 budovy. Pozemok sa prepísal na mňa v pomere 2/3 a 1/3 patrí Slovenskej republike.
2/3 budovy tiež prepísali na mňa, avšak 1/3 budovy neprepísali na nikoho. Na liste vlastníctva figurujem ako
majiteľ 2/3 a zvyšnej 1/3 sa neuvádza nič. O predmetnú nehnuteľnosť sa starám od roku 1993 ako o svoju, teraz
to chcem predať,ale bez spolumajiteľa 1/3 budovy to neviem ako riešiť.Viete mi niekto poradiť ako postupovať?"

Kedy a akym titulom (kupa, dedicstvo) ste nadobudli/vasi predchodcovia svoj 2/3 podiel pred tym ako vam bol majetok vrateny v ramci restitucie? Kto bol pred Statnym majetkom druhym spoluvlastnikom tej 1/3? Predpokladam, ze ak vam bola vratena cast majetku v restitucii, tak aj tu mensiu cast vlastnila fyzicka osoba v minulosti. Na zvolenie spravnej strategie je nutne vidiet LV a v suvislosti s tym vediet aj ine informacie :-)
Vaľo Ján

Budkovce

Post by Vaľo Ján »

[quote="Michale"]Vlastníctvo stavieb sa v katastri nehnuteľností zapisuje podľa rozhodnutia o určení súpisného čísla, ktoré vydáva obec.
Ak na obci nepochodíte, tak zistite, ako tá 1/3 pozemku prešla na SR. Dosť možné, že 1/3 budovy by rovnakým spôsobom mala prejsť na SR.
Pokiaľ tú 1/3 nemá vlastniť SR, ale podľa reštitúcie Vy, tak to treba riešiť s tým, kto to za SR spravuje (na liste vlastníctvaby to malo byť napísané).[/quote]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 69 guests