Potvrdenie o vklade do katastra

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
jozef_v
Posts: 3
Joined: 8.8.2013, 22:57
Contact:

Potvrdenie o vklade do katastra

Post by jozef_v »

Dobrý deň chcem sa spýtať - mama vlastní byt a chce ho prepísať darovacou zmluvou na mňa. Komu príde potvrdenie o vklade - obdarovanému, alebo aj darcovi?Pýtam sa preto, lebo otec by s tým asi nesúhlasil a chceme predísť nezhodám v rodine, predsa len je to nepríjemné. Dakujem za odpoved.

P.S.: aké prílohy treba dať k návrhu na vklad.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Potvrdenie o vklade do katastra

Post by lukas »

Rozhodnutie o povolení návrhu na vklad sa zasiela všetkým účastníkom. Ale vždy si môžete dohodnúť osobné prevzatie na správe katastra.
Pokiaľ však hrozia nezhody v rodine, tak majte na pamäti, že v prípade dedenia sa do vášho podielu započíta aj "neobvyklý dar".

Prílohy k návrhu na vklad je zmluva, v prípade bytu tiež potvrdenie o nedoplatkoch od správcu alebo od predsedu spoločenstva vlastníkov. Pri byte to bude zrejme všetko. Niektoré z príloh nájdete v § 31 ods. 5 katastrálneho zákona.
jozef_v
Posts: 3
Joined: 8.8.2013, 22:57
Contact:

Re: Potvrdenie o vklade do katastra

Post by jozef_v »

Vdaka za odpoved, este jedna otázka pokial bude v darovacej zmluve aj vecné bremeno a s tým spojené že darca bude uhradzovat náklady spojene s nehutenostou počas svojho pobytu v nej(cize do smrti), treba takisto to potvrdenie od správcu spoločenstva? Vdaka
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Potvrdenie o vklade do katastra

Post by lukas »

Potvrdenie sa dáva pri prevode vlastníctva bytu. Nezáleží na tom, či a ako si s niekym dohodnete platbu nákladov.
jozef_v
Posts: 3
Joined: 8.8.2013, 22:57
Contact:

Re: Potvrdenie o vklade do katastra

Post by jozef_v »

Opat dakujem za odpoved a opat mám otázku - toto potvrdenie mozem ziadat ako buduci majitel ked sa preukazem notarsky overenou zmluvou, alebo treba aby priamo majitelka zaziadala? Mama je uz stará a imobilná preto som jej slubil ze vsetky nalezitosti vybavím ja. Vdaka. Valocky
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Potvrdenie o vklade do katastra

Post by lukas »

"Cudzieho" človeka podobné veci nemajú čo zaujímať, môžu to byť citlivé informácie týkajúce sa vlastníka bytu, ale za opýtanie u správcu nič nedáte. Ak vás poznajú, tak problém hádam nebude, ak nepoznajú, tak uvidíte.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests