Zapísanie spojených bytov

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Piro
Posts: 1
Joined: 3.9.2013, 11:59
Contact:

Zapísanie spojených bytov

Post by Piro »

Dobrý deň. Nedávno som kúpil 4 izbový byt.
Problém je že stavebná firma ho predávala ako dva dvojizbové a aj keď ich už stavebne prepojili do jedného, zapísané sú stále ako dva byty.
Na katrastri mi najprv bolo povedané že je potrebná technická dokumentácia z bytového družstva, ktorú som zaobstaral. Potom mi bolo povedané že musím mať žiadosť na stavebnom úrade, pretože na katastri žiadnu žiadosť neevidujú, čo sa mi nepozdáva nakoľko byty už sú prepojené. Možno ma len pani pracovníčka zle pochopila. Potrebujem v tomto prípade naozaj podávať nejakú žiadosť na stavebnom úrade alebo stačí zadať žiadosť o spojenie na katastri?
trillan

Re: Zapísanie spojených bytov

Post by trillan »

[quote="Piro"]Dobrý deň. Nedávno som kúpil 4 izbový byt.
Problém je že stavebná firma ho predávala ako dva dvojizbové a aj keď ich už stavebne prepojili do jedného, zapísané sú stále ako dva byty.
Na katrastri mi najprv bolo povedané že je potrebná technická dokumentácia z bytového družstva, ktorú som zaobstaral. Potom mi bolo povedané že musím mať žiadosť na stavebnom úrade, pretože na katastri žiadnu žiadosť neevidujú, čo sa mi nepozdáva nakoľko byty už sú prepojené. Možno ma len pani pracovníčka zle pochopila. Potrebujem v tomto prípade naozaj podávať nejakú žiadosť na stavebnom úrade alebo stačí zadať žiadosť o spojenie na katastri?[/quote]

Nakoľko ako sám píšete ste kupili dva dvojizbové byty v rozpore so skutočným stavom (máte to uvedené aj v kupnej zmluve), na zápis iba jednej bytovej jednotky je zrejme potrebne z Vašej strany doložiť rozhodnutie stavebného úradu (najpravdepodobnejšie kolaudačné rozhodnutie) a súčasťou by mal byť aj nový znalecký posudok, nakoľko minimálne pri Vašich bytoch dôjde aj k zmene podielu k tzv. nebytovým priestorom. Príslušna správa katastra v danom prípade neskúma daný stav v skutočnosti (a neskúmala ha ani pri rozhodovaní o vklade), následne uvedené zmeny sa zapisujú len evidenčným spôsobom a to nazáklade horeuvedených listín.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 52 guests