Predaj bytu s pozemkom

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
beanikol
Posts: 2
Joined: 14.8.2011, 14:55
Contact:

Predaj bytu s pozemkom

Post by beanikol »

Prosím o radu.
Môžememe urobiť zmluvu o predaji bytu s pozemkom aj keď na pozmok ešte nie je povolený vklad? Pozemok odkupujem od mesta Košice. Vklad do katastra na prevod pozemku k bytu bol daný 4.8.2011. Môžem urobiť kúpnu zmluvu o predaji bytu s pozemkom 16.8.2011 ?
Vo firme Stavoprojekt, ktorý robil zmluvy o prevode pozemku k bytu mi povedali, že môžeme. Aj na katastri nám povedali, že môžeme s
tým rizikom, že keby bola nejaká chyba v zmluve o prevode pozemku pod bytom, zmluva o predaji bytu s pozemkom by bola neplatná.
Z časových dôvodov by sme to by sme to aj urobili. Boli sme u notárky aby nám urobila zmluvu o budúcej zmluve pre banku a tá nám povedala, že pozemok nemôže dať do žiadnej zmluvy, nakoľko neni povolený vklad.
Nakoniec len toľko, že s kupujúcim sme sa dohodli, že peniaze za predaj budú v depozite na mojom bankovom účte, ale uvoľnené budú až
po predložení listu vlastníctva.
Ďakujem za odpoveď.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Predaj bytu s pozemkom

Post by lukas »

Zmluvu si na to môžete dať spraviť, môžete ju zaniesť aj na kataster, ale je tam to riziko, že ak z nejakého dôvodu neprejde tá prvá, neprejde ani táto druhá.
beanikol
Posts: 2
Joined: 14.8.2011, 14:55
Contact:

Re: Predaj bytu s pozemkom

Post by beanikol »

Ďakujem za odpoveď. Z toho mi vyplýva, že máme hľadať druhého notára.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests