Zmena údajov na LV

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
svejk3

Zmena údajov na LV

Post by svejk3 »

Dobrý deň.

Chcel by som sa informovať čo treba k zmene údajov na LV , z dôvodu že mne sa zmenil trvalý pobyt a manželke trvalý pobyt a priezvisko po uzavretí manželstva?
Ďakujem
trillan

Re: Zmena údajov na LV

Post by trillan »

Dobrý deň.

Môžete to vyriešiť osobne priamo na príslušnom Okresnom úrade, katastrálnom odbore, budete k tomu potrebovať len aktuálny (zmenený) občiansky preukaz. V prípade, že sa nemôžete dostaviť osobne, môžete to vyriešiť aj písomne podanou žiadosťou, súčasťou ktorej budú aj priložené, úradne overené Vaše občianske preukazy.
Guest

Re: Zmena údajov na LV

Post by Guest »

Dobry den, je mozne zmenu trvaleho pobytu nahlasit aj elektronicky, ak bol vydany novy OP uz so zarucenym elektronickym podpisom? Dakujem, Horvathova
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zmena údajov na LV

Post by lukas »

Guest wrote:Dobry den, je mozne zmenu trvaleho pobytu nahlasit aj elektronicky, ak bol vydany novy OP uz so zarucenym elektronickym podpisom? Dakujem, Horvathova
Malo by to ísť cez portál Ministerstva vnútra, viac info: https://www.slovensko.sk/sk/oznamy/hlas ... ozne-aj-c/
trillan

Re: Zmena údajov na LV

Post by trillan »

Dobrý deň. Ak sa to niekomu reálne aj podarí, tak nech da vedieť :-)
Guest

Re: Zmena údajov na LV

Post by Guest »

Dobry den, na stranke som nic k nahlaseniu na kataster nenasla... mozno to tam za par rokov pridaju... v case ked bude ZEP na obcianskom spoplatnovany... bola som nahlasit tuto zmenu osobne a tam mi povedali, ze s NOVYM obcianskym nic nezmozem, ze k zmene adresy na LV potrebujem potvrdenie o trvalom pobyte z miestneho uradu. prestavam rozumiet celemu uradnemu systemu tohoto statu... tak potvrdenie z miestneho uradu je asi viac ako OP... horvathova
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Zmena údajov na LV

Post by lukas »

Guest wrote:Dobry den, na stranke som nic k nahlaseniu na kataster nenasla... mozno to tam za par rokov pridaju... v case ked bude ZEP na obcianskom spoplatnovany... bola som nahlasit tuto zmenu osobne a tam mi povedali, ze s NOVYM obcianskym nic nezmozem, ze k zmene adresy na LV potrebujem potvrdenie o trvalom pobyte z miestneho uradu. prestavam rozumiet celemu uradnemu systemu tohoto statu... tak potvrdenie z miestneho uradu je asi viac ako OP... horvathova
Žiaľ, toto sa týka len centrálnej ohlasovne. Možno si raz v budúcnosti bude kataster údaje o pobyte ťahať od evidencie obyvateľov, ale zatiaľ si to eviduje vo svojej vlastnej databáze a ako bonus, zmena sa rieši papierovo (čo ste už zistili).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 90 guests