zmeny v LV

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Drobec
Posts: 1
Joined: 31.1.2014, 19:26
Contact:

zmeny v LV

Post by Drobec »

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť. Mám s mojou mamou v spolupodielovom vlastníctve pozemky, a ja by som chcela svojvlastný list vlastníctva len s mojimi parcelami, mám už aj spravený geometrický plán len neviem ako mám pokračovať.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: zmeny v LV

Post by lukas »

V geometrickom pláne ste si nejako rozdelili parcely a chcete mať každá tú svoju? Potom sa musíte dohodnúť, ktorá dostanete ktorú parcelu a na to treba uzavrieť zmluvu o zrušení a vysporiadaní podielového spoluvlastníctva k pozemku a nehnuteľnosti.
Najlepšie bude spojiť sa s geodetom, ktorý Vám robil ten geometrický plán, spýtať sa ho, či nebudete potrebovať aj stanovisko/rozhodnutie pozemkového a lesného odboru a mohol by Vám poradiť právnika, ktorý by Vám takú zmluvu napísal (v princípe to nie je nič zložité, ale na katastri je poplatok 66 € a keď tam budete mať chybu, pre ktorú Vám zmluvu zamietnu, tak Vám ten poplatok nikto nevráti).
Guest

Re: zmeny v LV

Post by Guest »

Ďakujem za radu, my už máme aj podelené tie parcely, len geodet ma asi inak pochopil, ked som mu to vysvetlovala ako to chceme. no budem musiť nejakú tú zmluvu teda napísať. Alebo bude lepšie ked zavolám tomu geodétovi nech to on napraví?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: zmeny v LV

Post by lukas »

Ako sa vy rozhodnete, že si parcely podelíte, geodet to podľa toho nakreslí. Pre zápis v katastri je však okrem toho geometrického plánu potrebné spraviť viacero vecí, ktoré už geodet robiť nemusí (častokrát ich ani nemajú zapísané v predmete podnikania v živnostenskom/obchodnom registri).
Ale dobrý geodet by mal aicky (a zrozumiteľne) poradiť, aké veci to sú; alebo ak sa v tom nevyznáte, odporučiť človeka, ktorý to spraví za Vás (napr. napíše zmluvu a k nej návrh na vklad...).
Guest

Re: zmeny v LV

Post by Guest »

Ok, pokusime sa tú zmluvu napísať, ešte raz ďakujem za radu
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests