zmena pozemku bez vedomia vlastnika

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
zuziluky
Posts: 1
Joined: 9.2.2014, 23:26
Contact:

zmena pozemku bez vedomia vlastnika

Post by zuziluky »

Chcem sa opýtať ako mám postupovať, kúpila som v 2001 pozemok a sme 3 vlastnici. Mám originál katastralne mapy s kolkami za roky 2008,2009 a 2013 a za tie roky mi ubudlo z pozemku z jednej aj s druhej strany okolo 80 cm ale dlžka je 130m. Geodet to vysvetlil že sa scvrkol papier, ale len na našom pozemku ostatné su vporiadku. Na katastry mi poradili dať žiadosť o prešetrenie ale neviem ako postupovať, som sa ma s postihnutým chlapčekom, vie mi niekto poradiť ako mám postupovať, ani by som to neriešila ale s tej jednej strany sa nedostanem k domu s autom lebo to je moja jedina prístupvá cesta k domu. Dakujem za rýchlu odpoved
trillan

Re: zmena pozemku bez vedomia vlastnika

Post by trillan »

Dobrý deň.

Kedže Vám tu nikto neodpovedal, skúsim ja. Pozemok sám o sebe sa v katastrálnej mape nescvrkne. V podstate máte tri možnosti:
1. požiadajte kataster o nápravu, vysvetlite dôvody a priložte Vaše dokumenty, ktoré budú preukazovať to čo tvrdíte (stačí jednoduchá žiadosť, je to bez poplatku). Kataster Vašu vec prešetrí, ak to bude možné vykoná nápravu alebo Vám vysvetlí ako mate ďalej postupovať.
2. obrate sa na iného geodeta alebo súdneho znalca s oboru geodézie nech vám vysvetli ak je daný skutočný stav a nrch vám aj v teréne ukáže čo vlastne vlastníte,
3. ak neuspeje nikde a budete sa cítiť oklamaná, tak potom požiadajte o nápravu súd (ako sociálny prípad mate zadarmo právne poradenstvo, právnika a myslim že ste oslobodená aj od súdnych poplatkov)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests