Intravilan obce

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
mirec22
Komentárov: 3
Člen od: 26.9.2011, 20:09
Kontakt:

Intravilan obce

Post autor mirec22 » 26.9.2011, 20:15

Kúpil som pozemok, ktorý je mimo zastavané územie obce. Potreboval by som ho zahrnuť do zastavaného územia obce (intravilánu), koli problémom s cestou. Pozemok je v územnom pláne obce určený na individuálnu byovu výstavbu. Ako sa dá takto previesť pozemok do intravilánu?

lukas
Komentárov: 877
Člen od: 8.5.2011, 15:01
Kontakt:

Re: Intravilan obce

Post autor lukas » 28.9.2011, 15:37

Cez zmenu územného plánu. Treba sa informovať na stavebnom úrade.

mirec22
Komentárov: 3
Člen od: 26.9.2011, 20:09
Kontakt:

Re: Intravilan obce

Post autor mirec22 » 28.9.2011, 17:08

Pozemok je v uzemnom plane urceny na vystavbu. Potrebujem to zmenit na katastri, aby bolo pisane na liste vlastnictva, ze pozemok je umiestneny v zastavanom uzemi obce.
Da sa to riesit individualne? alebo to ma riesit obec za celu lokalitu sucastne?

mirec22
Komentárov: 3
Člen od: 26.9.2011, 20:09
Kontakt:

Re: Intravilan obce

Post autor mirec22 » 29.9.2011, 7:30

Podľa Vyhlášky 594/1992 Z.z.
§ 95
(1) Hranicu intravilánu obce tvorí obvod územia, ktoré je ku dňu zisťovania skutočne zastavané alebo toto územie je odňaté poľnohospodárskej a lesnej výrobe.
(2) Podkladom na zmenu hranice intravilánu obce je geometrický plán.


a zakone č 266/1992
§ 48 Vymedzenie niektorých pojmov
(8 ) Intravilánom sa rozumie časť územia obce, v ktorom je sústredená zástavba a pozemky určené na zastavanie.

1.Znamená to že v intraviláne nemôže byť orna pôda? Môj pozemoj je zapísany ako ostatne plochy, ale okolo mna je stale orna pôda. Takze podla toho by obec ani nemohla zmenit celu lokallitu na intravilan, kym sa nevyjme orna poda z podohospodarskeho fondu. Je tak?

2. Teoreticky ked donesiem na kataster papier z obecneho uradu ze pozemok je v uzemnom plane obce urceny na zastavanie a geometricky plan tak by sa dal zmenit moj pozemok na intravilan?

mito

Re: Intravilan obce

Post autor mito » 5.11.2012, 12:30

V súčasnosti neexistuje predpis, ktorý by umožňoval zmeniť hranicu zastavaného územia obce. Také predpisy boli v platnosti v rokoch 1986-1993 a 2001-2005.
Pre výstavbu by to však nemal byť problém, tam by jediné obmedzenia mali byť vo forme ochrany poľnohospodárskej pôdy, samotné umiestnenie v extraviláne by nemalo robiť problém.

Napísať odpoveď

Kto je online

Kto číta toto fórum: No registered users a 7 hosť