Zapis skolaudovanej novostavby na nevysporiadanaom poz do KN

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
jakub
Posts: 4
Joined: 9.10.2011, 15:33
Contact:

Zapis skolaudovanej novostavby na nevysporiadanaom poz do KN

Post by jakub »

Dobry den,
chcem sa opytat ci je mozne zapisat skolaudovanu novostavbu do KN, ktora stoji na nevysporiadanom pozemku? Novostavba stoji na pozemku, ktoreho som vacsinovym vlastnikom. Nevysporiadanu cast pozemku vlastnia majitelia, ktori su mrtvi a neprebehlo po nich este dedicske konanie. Ako dlho trva zapis novostavby do KN (60 dni ?)? Je mozne podat navrh na zapis zalozneho prava na novostavbu do KN, ked este neprebehol zapis novostavby ak ziadost na zapis novostavby uz bola podana? Ako dlho trva zakona lehota na zapis zalozneho prava do KN?

Dakujem velmi pekne za odpoved.
zdenicas
Posts: 1
Joined: 9.10.2011, 22:57
Contact:

Re: Zapis skolaudovanej novostavby na nevysporiadanaom poz d

Post by zdenicas »

Skolaudovanu stavbu je mozne zapisat do KN aj na nevysporiadanom pozemku s kodom stavba na cudzom pozemku.Zapis stavby je zaznamova listina a zo zakona ma termin od podania 60 dní.Založná zmluva ma termin od podania 3O dní . Zápis stavby moze byt podany sucasne so zaloznou zmluvou, najprv bude zapisana stavba a potom zalozna zmluva.
jakub
Posts: 4
Joined: 9.10.2011, 15:33
Contact:

Re: Zapis skolaudovanej novostavby na nevysporiadanaom poz d

Post by jakub »

Dakujem velmi pekne za odpoved.
kjarmila

Re: Zapis skolaudovanej novostavby na nevysporiadanaom poz d

Post by kjarmila »

V roku 1992 sme si postavili prevadzku, ktoru sme prevadzkovali do roku 2008. Od roku 1992 kedy bola prevadzkova jednotka skolaudovana nam ju odmieta kataster zapisat, hoci mame aj geometricky plan aj je skolaudovana / vsetko v roku 1992/ z toho dovodu ze cca jedna tretina budovy stoji na cudzom pozemku, takze budova neexistuje hoci cely cas sme za budovu platili mestu dane. Na zaklade Vasich informacii v diskusii sme sa opakovane uz ani neviem po kolky krat znovu pokusili zapisat budovu do katastra nehnutelnosti, ze pokial nemame pravne vysporiadany pozemok pod budovou ani nam ju nezapisu, hoci na Slovensku existuje tisice budov na cudzich pozemkov. Prosim poradte, co mame podniknut v tejto veci, lebo odpoved, ktoru ste napisali v diskusii nezodpoveda realite. Dalsiu vec ktoru by som chcela vediet v pripade, ze budeme musiet robit novy geometricky plan mozme zmenit nazov obchodna jednotka na nejaky iny, ked uz od roku 2008 budova nesluzi ako obchodna jednotka je prazdna a uzamknuta. Dakujem.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 55 guests