Legalizacia nehnutelnosti

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
DavidU
Posts: 1
Joined: 30.10.2014, 19:21
Contact:

Legalizacia nehnutelnosti

Post by DavidU »

Chceme koupit starý viničný domček starý více než 50 roků, který má pouze parcelní číslo a druh pozemku je "zastavané plochy a nádvoria" (pozemek, na kterém je postavená budova bez označení súpisným číslem.) Je nutné, aby původní majitel před prodejem stavbu legalizoval a vyřídil přiřazení soupisného čísla? Nebo je možné odkoupit nehnutelnost ve stávajícím stavu a legalizaci a přidělení soupisného čísla již může vyřídit nový majitel? DavidU
robovi
Posts: 5
Joined: 23.10.2014, 19:24
Contact:

Re: Legalizacia nehnutelnosti

Post by robovi »

Nie, nie je to nutne. Ano, moze to vybavit aj novy majitel. Ale...

Kataster skuma predmetnu cast kupnej zmluvy. Ak bude suhlasit to, co mate v kupnej zmluve so stavom katastra, nie je problem. Ak nie, kataster Vam to vrati. Skor ci neskor Vas ta legalizacia aj tak dobehne. Ja by som to nechal zlegalizovat pôvodnému vlastnikovi. Aby sa pri legalizacii nahodou nevyskytli dalsie komplikacie, zvysujuce naklady, ktore by som potom musel znasat ja. Pokial to kupujete na pozicku a pojde to ohodnotit znalec, stav na LV a geometrickom plane aj tak musi suhlasit s realitou.
Inak staci na legalizaciu tejto stavby len potvrdenie prislusneho obecneho uradu o tom, ze stavba bola postavena pred rokom 1977, spolu s rozhodnutim o prideleni súpisného cisla a kataster by ju mal bez problemov zapisat. Taketo potvrdenie moze obecny urad vydat napr. aj na zaklade cestneho prehlasenia pôvodného vlastníka. Ak hranice parcely nesuhlasia s hranicami stavby, bodne geometricky plan od komercneho geodeta.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests