zapis do katastra s tarchou

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
stanislava
Posts: 1
Joined: 12.11.2014, 12:13
Contact:

zapis do katastra s tarchou

Post by stanislava »

dobry den, potrebovala by som par informacii ako postupovat... mame novopostaveny rodinny dom, chceli by sme ho zapisat na katastri,co vsetko k tomu potrebujem a este sa chcem spytat, ked sme brali hypo, zalozili sme rodicovsky dom a tuto tarchu by sme teraz chceli previest na ten nas novy dom, aky je postup? kolko to asi bude stat? a da sa to urobit naraz? myslim aj zapisat novy dom na katastri aj s tou tarchou, alebo najprv zapisat dom, a potom neskor tu tarchu previest? dakujem
trillan

Re: zapis do katastra s tarchou

Post by trillan »

Dobrý deň.

Teoreticky ak to všetko naraz zvládnete da sa to aj naraz.

Na zápis stavby potrebujete predložiť žiadosť, kolaudačné rozhodnutie, rozhodnutie o pridelení súp. čísla, geometrický plán použitý pri kolaudácií (toto sa na katastri neplatí, zápis bude vykonaný do 60 dní od doručenia).
Ak banka na základe týchto dokumentov Vám vyhotoví zmluvu na založenie nového majetku, môžete to zapísať (u sa platí 66 euro za návrh na vklad, vklad bude do 30 dní) aj naraz spoločne s uvedenou žiadosťou a ostatnými listinami, ktoré bude tvoriť prílohu k zmluve. Ak nie najprv budete potrebovať dať zapísať dom, potom požiadate na základe nového LV a kópie katastrálnej mapy (za každé 8 euro, plus znalecký posudok) o založení Vášho majetku (tu sa platí 66 euro za návrh na vklad). Po zapísaní nového založného práva banka vydá kvitanciu na výmaz pôvodných založných zmlúv a pošle ju (alebo pošle Vás) na zápis do KN (tu sa neplatí, výmaz bude vykonaný taktiež do 60 dní).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests