prevod pozemku, návrh na vklad

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
zuzana7857

prevod pozemku, návrh na vklad

Post by zuzana7857 »

Dobry den,

chcem sa spytat - ako mam vyriesit nasledovnu situaciu. mam od mamy pozemok, ktorý jej darovala jej mama (moja starka) - ale ustne. nebol preto zaradeny do dedicskeho konania.
starka uz zomrela (v roku 2005) je na kapri vedena ako nezisteny vlastnik. surodenci mojej mamy podpisali cestne vyhlasenia (overene) ze suhlasia s tym aby bol pozemok mojej mamy. mama napísala a podpísala cestne vyhlasenie ze jej bol pozemok v roku 1995 darovany - ustne.
stacia mi tieto dokumenty (su z roku 2011) na to, aby sme mohli podat navrh na vklad? ak nie co vsetko, treba vybavit?

za odpoved dakujem.

Zuzana
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: prevod pozemku, návrh na vklad

Post by lukas »

Prostredníctvom notára treba urobiť osvedčenie vyhlásenia o vydržaní.
svb chrobakova

Re: prevod pozemku, návrh na vklad

Post by svb chrobakova »

CHCEME prenajat cast prilahleho pozemku na vystavbu garazi podla uzemneho planu.
CO potrebujeme k tomu, ked tento najom chceme zapisat do katastra nehnutelnosti na nas LV.
SME SPOLOCENSTVO VLASTNIKOV BYTOV A JE NAS 84 VLASTNIKOV.
S POZDRAVOM PREDSEDA SVB
trillan

Re: prevod pozemku, návrh na vklad

Post by trillan »

Dobrý deň

Spravte nájomnú zmluvu zo všetkými účastníkmi (vybavte si aj zastupovanie na katastri) a potom požiadajte na katastri o zápis tejto nájomnej zmluvy do KN.
sanimirza
Posts: 1
Joined: 22.12.2014, 11:04
Contact:

Re: prevod pozemku, návrh na vklad

Post by sanimirza »

Ďakujem Lukas, ano mala som na mysli spoločné nehnuteľnosti v pozemkovom spoločenstve. Len som nevedela, či tie nehnuteľnosti mám brať ako jeden pozemok, alebo všetky zvlášť.
sani
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 45 guests