Nadstavba a pristavba rodinneho domu

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
cvirko27
Posts: 2
Joined: 11.12.2014, 17:12
Contact:

Nadstavba a pristavba rodinneho domu

Post by cvirko27 »

Dobry den, moja otazka znie, co by mala obsahovat zmluva o nadstavbe rodinného domu a pristavbe garaze? Pripadne, kde je to upravene, nakolko som v zakone nasla len zmluvu, ktora sa tykala bytoveho domu.

Chceme na zaklade tejto zmluvy si dat zapisat nadstavbu a garaz ako rozostavane stavby do katastra.

dakujem.
trillan

Re: Nadstavba a pristavba rodinneho domu

Post by trillan »

Dobrý deň.

v princípe by ste mali doložiť na kataster stavebné povolenie na garáž, geometrický plán, znalecký posudok (inak zapisovať garáž ako rozostavanú stavbu s hotovým prvým nadzemným podlažím, čo je podmienka nemá logiku kedže sa jedná o jednoposchodovú stavbu). Žiadnu zmluvu, len ak ste už ďalší právny nástupca.

Ako chcete nadstavbu zapísať ako rozostavanú stavbu tak to mi nie je známe, nakoľko stavba (teraz už rozostavaná nadstavbou, ma hotové prvé nadzemné podlažie) je na katastri zapísaná už pôvodne (teda aspoň by mala, ak nie je tak to treba riešiť iným spôsobom).

Čo sa týka stavieb, všetko upravuje stavebný zákon, a čo sa týka zápisu stavieb, dokumenty ktoré treba predložiť upravuje katastrálny zákon, resp. jeho vyhlášky (nájdete ich aj na tejto stránke).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 46 guests