zmluva o zrušení ťarchy a návrh na výmaz ťarchy z LV

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Zlatka72

zmluva o zrušení ťarchy a návrh na výmaz ťarchy z LV

Post by Zlatka72 »

Dobrý deň, manžel a švagor sú spoluvlastníci nehnuteľnosti, no na LV majú ťarchu - mamu. Urobili zmluvu o zrušení, s ktorou mama súhlasila, aj ju podpísala. Na tejto zmluve sú podpísaní všetci traja, stačí overiť len podpis oprávnenej z vecného bremena - mamy?
Keď to bude overené tak tá zmluva bude príloha k Návrhu na vykonanie záznamu v katastri nehnuteľností. Ten návrh napíšu obaja spoluvlastníci, podpíšu. Tu musia byť ich podpisy overené, alebo nie? Kde to podať, len na podateľňu + 66,- Eur kolok? Je takýto postup správny? Môžem to zaniesť aj ja, alebo to musia osobne obaja, alebo niektorý z nich. Veľmi pekne ďakujem za radu.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: zmluva o zrušení ťarchy a návrh na výmaz ťarchy z LV

Post by lukas »

V návrhu na vklad nemusia byť podpisy overené.
Všetko podáte na podateľňu príslušného katastrálneho odboru
Základný poplatok za podanie návrhu na vklad je 66 €. Pokiaľ si cez internetový katasterportál podáte oznámenie o zamýšľanom návrhu na vklad a dáte ho ako prílohu k návrhu na vklad, potom je poplatok znížený o 15 € na 51 €.
Môže to podať aj len jeden z účastníkov (švagor, manžel, mama) alebo aj osoba, ktorá nie je účastníkom (napr. Vy).
Zlatka72

Re: zmluva o zrušení ťarchy a návrh na výmaz ťarchy z LV

Post by Zlatka72 »

Ďakujem za radu, no a teraz som zistila, že som napísala Správa katastra a ono je to už Okresný úrad, katastrálny odbor. Že?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: zmluva o zrušení ťarchy a návrh na výmaz ťarchy z LV

Post by lukas »

Okresný úrad MESTO, katastrálny odbor
Zlatka72

Re: zmluva o zrušení ťarchy a návrh na výmaz ťarchy z LV

Post by Zlatka72 »

Ďakujem, zmluva o zrušení ťarchy overená, zajtra idem na katastrálny odbor s návrhom na výmaz - zrušenie ťarchy. Kolky si mám kúpiť za 66,- Eur a doniesť rovno zo sebou na kataster? Vďaka
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: zmluva o zrušení ťarchy a návrh na výmaz ťarchy z LV

Post by lukas »

Na niektorých katastrálnych odboroch je automat na predaj kolkov -> mapa. Ak na Vašom nie je, tak kolky kúpite na pošte.
Zlatka72

Re: zmluva o zrušení ťarchy a návrh na výmaz ťarchy z LV

Post by Zlatka72 »

Ďakujem za rady a usmernenia, vďaka tomu som to zvládla. Na katastrálnom úrade bol automat, tak v pohode.
Ešte raz sa chcem poďakovať "lukasovi" za angažovanosť. Pre niekoho to môžu byť banality, no ten kto problém aktuálne rieši,
a nemá mu kto nezištne poradiť, rieši to prvý krát, nestretol sa s tým, tak to je skutočne pomoc.
Ešte raz ďakujem, vážim si to. Prajem veľa úspechov.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests