Pozemok aj C aj E

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Martin666

Pozemok aj C aj E

Post by Martin666 »

Dobry den.Chcem sa spytat na jednu vec ten isty pozemok zobrazuje na mape aj ako E aj C parcelu pricom pri e je to orna poda v zastavanom uzemi so 4 vlastnikmi a v pripade C je to vedene ako zahrada bez evidovanych vlastnikov. Majtelmi je moja mama a jej surodenci zaujma ma ci by nemalo zobrazovat skor pri parcele C vlastnikov.Dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Pozemok aj C aj E

Post by lukas »

Pokiaľ sa nespravil zápis vlastníkov pre parcelu CKN, tak najneskôr pri ROEP sa založilo vlastníctvo pre príslušné EKN parcely.

Ide o bežnú vec. Pozrite si cez internet katastrálnu mapu so zapnutou vrstvou UO/EKN parcelami a takých EKN parciel nájdete veľa.

Zmena do CKN je možná len ak by ste zaplatili geodetovi za vyhotovenie geometrického plánu.
Martin666

Re: Pozemok aj C aj E

Post by Martin666 »

Cize v pripade zeby chceli tento pozemok predat bolo by potrebne ho najkosr dat vymerat?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Pozemok aj C aj E

Post by lukas »

Jednoduchá odpoveď je, že v princípe to potrebné nie je. Predať to môžete aj tak.
Zložitá odpoveď je, že v katastrálnych územiach, kde nebol spracovaný ROEP, by som si ako kupujúci naštudoval na katastri mapu určeného operátu, prípadne by som sa s predávajúcim dohodol na vyhotovení geometrického plánu.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests