POZEMOK PO BABKE

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
marek.h.10
Posts: 1
Joined: 3.12.2011, 14:32
Contact:

POZEMOK PO BABKE

Post by marek.h.10 »

Zdravim vsetkych.

Babka mi prislubila ze prepise na mna este za svojho zivota pozemok,parcela registra "E" o vymere asi 23 arov.
Pozemok sa nachadza na konci jednej z ulic mojho mesta, ale patri uz asi pod intravilan, a je to orna poda/stavaju sa tam uz nejake bungalovy/.

LV som na nete zohnal,lenze zobrazenie pozemku nefunguje. Ine domy mi katastralna mapa pekne ukaze. Neviem kde je problem. Chystam sa na kataster s 8eurovym kolkom snad mi tam pomozu.

Inak, pozemok ma teraz 3 majitelov,spolu asi 66 arov a je def. ako orna poda. Nevieme kde sa presne nachadza,ci na pravej alebo lavej strane ulice, a neviem ani jeho rozmery. Chcem si to dat vsetko doslova doporiadku. Tzn. zamerat, rozdelit tu jednu tretinu ktora mi bude patrit a dat previest ako stavebny pozemok. Co to vsetko obnasa, resp. ma zaujima ci uz niekto z Vas mal tuto skusenost. Dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: POZEMOK PO BABKE

Post by lukas »

Na internete nie sú všetky mapy, môže byť, že medzi také patrí aj mapa UO (EKN) vo vašom katastrálnom území. Potom len na kataster, kolok a tam vám dajú snímku.

Na rozdelenie potrebujete geometrický plán, ktorý Vám zhotoví geodet (súkromný podnikatelia), na jeho zápis do katastra budete potrebovať súhlas spoluvlastníkov (aspoň tých, ktorí majú väčšinu podielov), ale ak to chcete zapísať s tým, že sa vysporiada spoluvlastníctvo (aby ste Vy sám boli spoluvlastníkom jednej novovytvorenej parcely), tak to bude potrebné spísať dohodu o vysporiadaní spoluvlastníctva (zmluvu si môžete napísať sám, ale za pár eur vám to spraví aj notár)...

Odňatie poľnohospodárskej pôdy vybavíte na obvodnom pozemkovom úrade (pravidlá sú rozdielne podľa toho, či je pozemok v intraviláne alebo v extraviláne a podľa výmery), je to popísané v § 17 zákona 220/2004 Z.z. (o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy) a samozrejme ešte než začnete stavať budete potrebovať súhlas stavebného úradu...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests