čo vlastním?

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
angela

čo vlastním?

Post by angela »

Darovacou listinou a dedičským konaním som sa stala jedinou vlastníčkou nehnuteľnosti po rodičoch. Chcem túto nehnuteľnosť predať, ale realit. maklérka ma upozornila, že nie som vlastníčkou niektorých parciel . To ma šokovalo lebo parcely 25 rokou užívali moji rodičia a čo viem nikdy by neužívali cudzí majetok. Od parciel nemám ani kúpno-predajnú zmluvu lebo všetky náležitosti pri požiari nehnuteľnosti zhoreli. Susedia tvrdia, že som vlastníčkou po rodičoch, že to im patrilo. prosím poradte mi ako môžem získať ich vlastníctvo papierovo. Na katastri mi tie uviedli, že parcely majú iných majiteľov.Čo mám robiť, keď rodičia už zomreli a neviem ako to bolo v tej dobe pri kúpe parciel a nehnuteľnosti. Mená čo sú uvedené nie sú ľudia odtiaľ, alebo sú mŕtvy.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: čo vlastním?

Post by lukas »

Pokiaľ nemáte hocijakú listinu (darovaciu zmluvu, dedičské rozhodnutie a pod.), že Vám nejaká nehnuteľnosť patrí, potom musíte takúto listinu nájsť. Možno však nič také neexistuje, pretože veľa ľudí užíva nehnuteľnosti, ktoré im v skutočnosti nepatria.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 97 guests