prepis nehnutelnosti

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
nikol

prepis nehnutelnosti

Post by nikol »

Zdravím,

chcela by som sa spýtať. S bývalým priateľom sme si spolu kúpili byt, čiže obaja vystupujeme ako vlastníci. Po rozchode a finančnom vyrovnaní mu ten byt nechávam a chceme uskutočniť prepis bytu iba na neho. Viete mi poradiť či treba nejaké tlačivo alebo niečo vopred vypísané alebo stačí len prísť do ružovej doliny na kataster a tam sa to poriesi?

Ďakujem vopred za akúkoľvek radu
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: prepis nehnutelnosti

Post by lukas »

Pisomnou dohodou o vysporiadani bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov (k tomu navrh na vklad a spravny poplatok, zakladny je vo vyske 66€).
Pokial s katastrom nemate skusenosti, moze Vam ju spisat aj advokat alebo notar.
lubomír
Posts: 1
Joined: 27.8.2015, 18:39
Contact:

Re: prepis nehnutelnosti

Post by lubomír »

Moja dcéra sa rozviedla a vlastní spolu s exmanželom byt a garzonku. spísali dohodu o rozdelení majedku v ktorej byt pripadá exmanželovi a garzonka dcére. Čo všetko treba predložiť na správu katastra aby boli nehnuteľnosti takto prepísané. Podľa mojich vedomostí by to mal byť návrh na vklad, 2x dohoda o rozdelení majetku a 66 eur. kolok,´. Treba ešte aj niečo iné? Dá sa to podať osobne v Ružovej doline ( dá sa tam kúpiť kolok?) cez stránkové dni , alebo je aj jednoduchší spôsob? Prosím o odpoved na email boris.ondrejkovic @gmail.com
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: prepis nehnutelnosti

Post by lukas »

lubomír wrote:Moja dcéra sa rozviedla a vlastní spolu s exmanželom byt a garzonku. spísali dohodu o rozdelení majedku v ktorej byt pripadá exmanželovi a garzonka dcére. Čo všetko treba predložiť na správu katastra aby boli nehnuteľnosti takto prepísané. Podľa mojich vedomostí by to mal byť návrh na vklad, 2x dohoda o rozdelení majetku a 66 eur. kolok,´. Treba ešte aj niečo iné? Dá sa to podať osobne v Ružovej doline ( dá sa tam kúpiť kolok?) cez stránkové dni , alebo je aj jednoduchší spôsob? Prosím o odpoved na email boris.ondrejkovic @gmail.com
Môžete podať poštou alebo osobne, kolok kúpite aj v sídle katastrálneho úradu v Ružovej doline.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests