Dom na spadnutie bez listu vlastníctva

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Peterko1987
Posts: 1
Joined: 19.12.2011, 19:57
Contact:

Dom na spadnutie bez listu vlastníctva

Post by Peterko1987 »

Dobrý deň potreboval by som poradiť. V našom dvore sú 2 rodinné domy za sebou.Prvý na spadnutie a druhý, v ktorom bývam s mojou rodinou.V prvom dome býval starší pán, ktorý pred 9 rokmi zomrel, dedičské konanie po poručiteľovi(staršom pánovi) bolo pred 9 rokmi pozastavené pre nemajestnosť poručiteľa a neexestinciu dedičov. tento dom po 9 rokoch poznačil vietor, dážď a sneh a dnes je na spadnutie. Posielali sme žiadosti na obecný úrad aby s tým niečo robili. Starosta sa ohradil tým, že sa prihlásila údajná dedička. Táto dedička prišla dom pozrieť v roku 2010, ale preukázala sa len rodným listom, a tvrdila že je nevlastná sestra poručiteľa. Starosta sa s ňou dohodol, že aspoň zhodia kritinu škridlu aby neohrozovala moju rodinu. Lenže tento dom je teraz bez kritiny. zateká do neho a začína vlhnúť aj náš dom. Starosta nechce zbúrať dom pokial nebude mať list vlastníctva k tomuto domu, a stále sa ohradzuje aby sme sa dohodli s údajnou dedičkou, ktorá je podla jej tvrdení nevlastnou sestrou poručiteľa. Môže mi v tomto pomôcť nejakým spôsobom správa katastra, aby vydala nejaké rozhodnutie pre zbúranie tohto domu v dezolátnom stave, respektíve uložila povinnosť obci aby tento dom zbúrala na vlastné náklady?
michal75
Posts: 7
Joined: 10.12.2011, 9:04
Contact:

Re: Dom na spadnutie bez listu vlastníctva

Post by michal75 »

Správa katastra s týmto nemôže nič spraviť, je vecou stavebného úradu, aby nariadil vlastníkovi stavbu zabezpečiť (§ 86 stavebného zákona) alebo odstrániť stavby ohrozujúcu život a zdravie osôb (§ 88 stavebného zákona).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests