Nevysporiadaná stavba na mojom pozemku

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
KarolT
Posts: 1
Joined: 7.12.2015, 20:45
Contact:

Nevysporiadaná stavba na mojom pozemku

Post by KarolT »

Dobrý deň,

prosím Vás mám takýto problém - na mojom pozemku (ktorý sa nachádza v areály bývalého družstva a dnes to je poľnohospodárska s. r. o.) stojí sýpka. Je presne na tom pozemku, nevyčnieva, celá patrí do tohto ohraničeného pozemku, ktorého som jediným vlastníkom. Je tu ale jedna zvláštnosť a to, že táto stavba - sýpka nemá vlastníka. Na katastri nie je k nej založený list vlastníctva.

Mojou snahou je v súčasnosti s touto firmou vysporiadať daný pozemok, či už tak, že ho odkúpia, alebo prenajmú, alebo zamenia. Teraz som ale objavil túto záležitosť so sýpkou. Akým spôsobom by som mal postupovať? Aké mám v tomto prípade práva k nehnuteľnosti?

Za odpovede vopred ďakujem
Ondrej_Kozlovsky
Posts: 73
Joined: 27.8.2015, 10:13
Contact:

Re: Nevysporiadaná stavba na mojom pozemku

Post by Ondrej_Kozlovsky »

Co sa tyka prava ano su situacie, ze mate na pozemku stavbu a ta nie je na liste vlastnictva.

Postup je ten, ze mali by ste najskor najst majitela tej budovy, pravedpodobne druzstvo - alebo ina organizacia ak sa druzstvo transfromovalo co je tiez mozne. T.j. majitelom by mala byt nastupnicka organizacia, nakolko isto terajsia spolocnost tuto budovu nestavala.

Druhy krok je tuto stavbu zamerat.

Treti ziskat supisne cislo na zaklade dodatocnej kolaudacie.

Nasledne stavbu zapisat do katastra ako stavbu na cuzdom pozemku. Nasledne si zacnete uplatnovat najomne, pripadne spatne najomne 3 roky dozadu, alebo pozemok predate.

Moze byt este jedna situacia, ze stavba je v takom zlom stave, ze zmysle nasledovneho poziadane stavebny urad o buranie.

http://www.zakonypreludi.sk/zz/1976-50#p88-1-a
------------------------------
Ondrej Kozlovský
autorizovaný geodet / mediátor
http://www.gkng.sk
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests