Spoločné vlastníctvo pozemku

Voľná diskusia na ľubovoľnú tému (píšte otázky bez registrácie)
Balius
Posts: 1
Joined: 25.1.2016, 11:55
Contact:

Spoločné vlastníctvo pozemku

Post by Balius »

Dobrý deň. Mám chatku, ktorú chcem predať. Ale veľa zákazníkov odradí to, že chatka stojí na pozemku, ktorý vlastnia spolu so mnou ešte dvaja ľudia. Každý vlastníme určitý podiel, ale na mape nie sú tieto podiely zakreslené. A to je problém. Rátam s tým, že bude treba urobiť výmeru jednotlivých podielov a zapísať to do mapy. Vie mi niekto poradiť, ako mám postupovať? Ďakujem za odpoveď!
Ondrej_Kozlovsky
Posts: 73
Joined: 27.8.2015, 10:13
Contact:

Re: Spoločné vlastníctvo pozemku

Post by Ondrej_Kozlovsky »

Dobry den,

predpokladam, ze sa jedna o situaciu kde vy ste vlastníkom chaty v 1/1 a pozemok pod chatou a okolo chaty vlastnite v podiele napr. 1/2.

Riesenie je take, ze date spracovat geometricky plan a uzavriete dohodu o vysporiadani podielového spoluvlastnictva. Geometricky plan bude zobrazovat toto oddelenie a zmluva ho bude popisovat. Pri tvorbe tohto rozdelenia majte, ale na mysli aj to, ze treba zachovat pristup na oba pozemky - pripadne vecne bremeno prava prechodu. Je tu aj riziko drobenia pozemkov, kedy sa to zo zakona neda realizovat a rovnako aj riziko nevyuzitelnosti druheho pozemku, ktore privelmi znizi hodnotu druheho pozemku.
------------------------------
Ondrej Kozlovský
autorizovaný geodet / mediátor
http://www.gkng.sk
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests